Бізнес без вкладень – як розпочати власну справу без грошей

Автор | 13.05.2018


як почати бізнес без грошей Для того, щоб зробити перші кроки до розвитку бізнесу, спочатку слід визначити вид діяльності, в якому ви будете працювати. При цьому обирати той чи інший напрямок потрібно за допомогою відповідних орієнтирів. Основним орієнтиром вважається те, що обраний вид діяльності повинен бути вам хоча б трохи знайомий. Віддати перевагу напрямку в бізнесі, який взагалі вам незнайомий, буде досить нерозумним рішенням. Тож як створити власний бізнес без вкладень – ми поговоримо далі.

Тут може бути лише два варіанти для дії:

► обрати новий для своєї місцевості вид діяльності;
► відати перевагу популярній у вашому регіоні справі.

Ймовірність відкрити у своєму регіоні (населеному пункті) новий вид бізнесу значно вища у віддалених від великих міст населених пунктах. Що стосується великих міст, тут все навпаки – знайти нішу для нового виду бізнесу значно важче.

Якщо ж бізнес-ідея вже визначена і готовий бізнес-план, тепер вам потрібно буде проаналізувати в певній степені обраний сектор діяльності на місцевому ринку. Іншими словами, необхідно ретельно ознайомитися зі специфікою та нюансами роботи компаній, що лідирують в цьому секторі і будуть в майбутньому конкурентами по бізнесу. Корисною буде будь-яка інформація, однак найважливішими вважаються такі дані:

► якими методами і способами залучаються нові клієнти – це знадобиться для створення власної бази клієнтів;
► тарифи та розцінки на товари (послуги) конкурентів – це потрібно буде для розробки власних тарифів та розцінок.

Не слід забувати і про рекламу, без якої сьогодні неможливо розвинути бізнес. Оскільки мова йде про те, як почати бізнес без вкладень, потрібно відразу відкинути будь-які витрати на платну рекламу. Тому основними способами поширення інформації про нове підприємство будуть:
► передача інформації через родичів, знайомих та сусідів;
► самостійне розклеювання оголошень у різних районах міста в громадських місцях;
► поширення інформації про компанію в соціальних мережах, створення відповідних груп і тематичних сторінок.

Корисні поради про бізнес без вкладень

Просто розпочати власний бізнес недостатньо. Спочатку слід напрацювати базу потенційних клієнтів. Спочатку їх, звичайно, потрібно залучити зменшенням цін на товари або послуги, а також подарунками, цікавими акціями та іншими засобами і заходами. Оскільки будь-які клієнти завжди бажають заощадити власні гроші, вони не будуть звертати увагу на багато речей, таких як відсутність юридичної адреси підприємства, робочого персоналу та ін. Однак першим клієнтам доведеться вгодити навіть не на сто, а на всі двісті відсотків. Якщо вони будуть дуже задоволені обслуговуванням і товаром або послугами, їх відгуки створять для бізнесу чудову репутацію та рекламу.

Після того, як мінімальна база клієнтів вже готова і репутація підприємства на висоті, можна трохи збільшувати ціни, однак це доведеться робити декілька разів протягом певного періоду, адже різке підвищення вартості товарів або послуг буде спонукати клієнтів звернутися в інші підприємства з такими ж послугами або товаром. Тим не менш, при поступовому підвищені цін потрібно утримувати на висоті якість обслуговування клієнтів. Багатьох бізнесменів знищило банальне бажання швидко заробити гроші, внаслідок якого якість роботи підприємства значно погіршувалася, а така інформація розноситься між клієнтами значно швидше, ніж позитивні відгуки.

Приклади власного бізнесу без вкладень

Торгівля в мережі Інтернет.

Щоб розпочати цей вид бізнесу у всесвітній мережі потрібно всього лише мати доступ в Інтернет і створити акаунти в соцмережах. Бажано також створити відповідні групи з ідентичною назвою. Потім необхідно лише розташовувати на своїй сторінці та в групі красиві фото товарів або відповідним чином оформлені фото послуг і чекати перших клієнтів.

Що стосується товару – його на перших порах можна брати під реалізацію. Як варіант, можна також перепродавати товари з великих інтернет-магазинів, домовившись про знижку. Тобто, витрат на товари спочатку взагалі не буде. Тільки після розкрути можна буде частково закупляти товар за власні гроші.

Репетиторство або консалтинг.

Цей вид бізнесу доступний не всім, адже бути консультантом або викладачем можуть далеко не всі люди. За такий заробіток можуть братися лише ті підприємці, які мають глибокі знання у певній сфері. Крім цього, важливу роль відіграє талант. Якщо з цими даними все в порядку – можна пробувати свої сили у якості викладача або консультанта. На перших порах діяльність буде нагадувати звичайне репетиторство з кожним клієнтом окремо. Згодом, після здобуття популярності, можна буде відкрити власне консалтингове агентство, школу або курси відповідного напрямку.

Робота у сфері обслуговування.

В цьому секторі ідей більш ніж достатньо. Сюди слід віднести ремонт автомобілів, професійне прибирання житлових та офісних приміщень, пошиття одягу, ремонт взуття, перукарську справу і т.п. Однак, більшість цих видів діяльності потребує певної майстерності та досвіду. До цього ж сектору можна віднести будівельно-ремонтні роботи, виготовлення меблів, але в такому випадку знадобляться певні витрати на придбання відповідного обладнання та інструменту.
На початок статті