Бізнес на дачі – торгівля в садових товариствах

Автор | 26.01.2019


як організувати торгівлю на дачі Зазвичай навесні відкривається дачний сезон, у всіх садівничих товариствах починаються в цей час посадочно-посівні роботи. За два вихідних дні зазвичай потрібно виконати багато роботи. При цьому не завжди під рукою виявляється потрібний інвентар, насіння, саджанці. Інколи садівникам доводиться долати значні відстані до магазину, щоб придбати все необхідне, а це займає багато часу, який можна використати більш раціонально.

Створення бізнесу на дачі – це мережа виїзної торгівлі в садівничих товариствах. У них охоче купуватимуть продукти першої необхідності, напої, насіння, розсаду, саджанці, добрива, засоби захисту рослин, садову техніку, обладнання, інвентар, товари для бджолярів, парники, теплиці, плівку, робочий одяг і навіть відповідну літературу.

Для початку можна організувати невелику торгову точку, магазинчик при правлінні садівничого товариства, але потрібно наперед подбати, щоб там був сторож. Таких торгових точок можна організувати декілька при різних товариствах, тобто, цілу мережу. В магазини потрібно будете періодично підвозити необхідний товар, тому доведеться використовувати авто.

Також можна організувати торгівлю з машини, переїжджаючи з одного дачного товариства на інше. Це найбільш вигідний і зручний спосіб (не потрібне торгове обладнання, продавці). Допомагати в такому бізнесі зможе хто-небудь з членів сім’ї. У випадку організації стаціонарних торгових точок знадобляться продавці, торгове обладнання. Продавцями можуть бути члени родини (сімейний бізнес найбільш вигідний).

Весь необхідний товар можна закупляти безпосередньо на ринку або в гуртовні десь поблизу місця проживання. Націнку на товар потрібно встановити звичайну магазинну – до 25 %. Насіння краще купувати оптом, виписуючи по каталогу у відомих виробників. На насінні допускається значна націнка – до 70 % і вище. Можна орієнтуватися по цінах в магазинах міста. Саджанці, розсаду бажано купувати оптом у найближчих розплідниках. Інвентар, добрива, засоби боротьби з шкідниками, робочі рукавички, плівку – все це можна придбати за оптовими цінами в магазинах міста.

Як показала практика, одна така торгова точка в невеликому місті за тиждень забезпечує дохід до 3 – 4 тисяч гривень. Якщо ж організувати мережу таких торгових точок, тоді прибуток буде відповідно вищий.

Що ж можна порекомендувати для початку? Створити наразі одну таку точку або почати торгівлю з машини, а вже через пару тижнів буде видно, який товар користується найбільшим попитом. При обмеженні фінансів можна почати бізнес з самого популярного товару – насіння.

При організації стаціонарних точок доведеться придбати бувше у використанні торгове обладнання. Його можна знайти через місцеві ЗМІ, розмістивши відповідні оголошення про придбання б/у обладнання. Великі магазини, оновивши своє обладнання, продають старе зазвичай досить дешево.

Продавати товар з машини краще за встановленим графіком, тоді за день можна охопити декілька товариств. З відкриттям стаціонарних торгових точок розширюється асортимент товарів, до яких можна включити продукти харчування, хлібобулочну продукцію, напої та інше.
На початок статті