Чим приваблива професія бухгалтер?

Автор | 29.01.2017


чому професія бухгалтер є привабливою Багато людей вважають, що робота бухгалтера пов’язана з виконанням нудних і рутинних обов’язків. Власне на перший погляд так воно і виглядає, адже бухгалтерія – це суцільні обчислення та цифри, численні операції, які періодично повторюються. Одним словом, творчість у цій роботі практично відсутня. Однак це лише на перший погляд. В дійсності, коли людина практично стикається з обов’язками бухгалтера, її думка кардинально змінюється. Давайте перерахуємо всі переваги, які існують в роботі бухгалтера, зупинившись окремо на кожному нюансі цієї поширеної професії, що в наші дні користується високим попитом у всіх сферах промисловості, незалежно від форми власності підприємства. Тож чим приваблива професія бухгалтер? Які переваги у людей, що працюють бухгалтерами?

Переваги професії бухгалтера

▼ Розвиток логічного мислення. Якщо порівняти формування проводок в бухгалтерії з ребусами і японськими кросвордами, то всі вони здаються лише дитячими іграми. Але якщо відгадування кросвордів належить до хобі, то вміння професійно виконувати проводки та іншу подібну роботу, правильно пов’язуючи між собою окремі елементи і цифри, дуже високо ціниться та відповідним чином оплачується. І хоча з часом бухгалтер вже не замислюється над тим, чому і як він вибирає необхідний рахунок, працюючи в «автоматичному режимі», його вміння і досвід дуже корисні.

▼ Формуються правильні навички роботи. Кажуть, що повторення – мати навчання, і це дійсно правда. Всі операції, що виконуються бухгалтером на початках вперше і займають тривалий час, в майбутньому, після декількох спроб, займають вже в рази менше часу, а іноді відбуваються майже миттєво. Завдяки розвитку таких навичок бухгалтер вже має можливість у робочий час зайнятись удосконаленням професійної майстерності та розширенням свого досвіду.

▼ Підвищується рівень самодисципліни. В роботі бухгалтера важливими є буквально всі нюанси і деталі. Неважливих моментів тут не буває. Тому під час виконання обов’язків бухгалтер мимоволі намагається робити все на совість і максимально ретельно, адже суми повинні сходитись, як кажуть «до копійки»! Знаючи це правило, людина починає більше ретельно контролювати і планувати власний бюджет, а це захищає від ризикованих і непродуманих покупок і витрат.

▼ Отримання нової інформації. Людина, яка «дружить» з математикою і цифрами, може прослідкувати по звітах і документах цікавий процес ведення бізнесу. Справа в тому, що будь-які господарські витрати компанії завжди проходять через бухгалтерію. Тому будь-яка людина, що має схильність до аналітичного мислення, зможе зрозуміти по бухгалтерській документації, наскільки ефективними є управлінські рішення керівництва компанії. Крім цього, бухгалтер може визначити, чи є збитковим підприємство, чи воно має певний прибуток. Для досвідченого бухгалтера не буде несподіваним повідомлення про те, що підприємство закривається або скорочує свій штат. Завдяки таким прогнозам і передбаченням завжди можна вчасно зорієнтуватись і змінити тактику своєї роботи. Розвиток бізнесу і виробництва сьогодні вимагають від бухгалтерів постійного удосконалення своїх професійних навичок та гнучкості мислення. Іншими словами, бухгалтеру доводиться увесь час вчитися, адже в законодавчій базі з’являються нові документи, програми і накази. Тобто, нудьгувати бухгалтеру просто ніколи.

▼ Стабільний попит. В першу чергу слід зазначити, що обсяг роботи кваліфікованому бухгалтеру відомий заздалегідь, тому він може легко спланувати свої дії. Лише в рідкісних випадках доводиться виконувати якусь роботу «за вчора». Також необхідно відмітити, що потреба у фахівцях цієї сфери завжди є досить високою. Протягом багатьох десятиліть хороших бухгалтерів охоче приймали на нові вакансії, а досвід роботи завжди є додатковою перевагою при працевлаштуванні.

▼ Постійне спілкування. Як відомо, бухгалтер контактує з великою кількістю працівників свого підприємства та інших компаній. Таким чином в нього виробляється впевненість в своїх силах, вміння спілкуватись з різними людьми і знаходити підхід до будь-якого співрозмовника, щоб переконати його в своїй позиції.

▼ Можливість керування. Так, бухгалтер має відповідну владу і може вимагати відзвітуватись навіть у керівника компанії. При цьому всі інші співробітники завжди зацікавлені в добрих стосунках з бухгалтером, адже від нього багато що залежить, включаючи виплату заробітної плати, оплату рахунків, нарахування відпускних, лікарняних і т.п.

▼ Необмежені можливості. Сьогодні існує дуже багато невеликих за розміром компаній, які доручають ведення бухгалтерії найманим фахівцям. Тому, ставши досвідченим бухгалтером, можна обслуговувати одночасно декілька таких підприємств. Перевага в тому, що бухгалтер може самостійно планувати свій робочий час та отримувати більш високий дохід. Та й відкриття власного бізнесу згодом вже не буде для бухгалтера чимось незвичним та незрозумілим.
На початок статті