Люди, які мріють про власний бізнес, але мрії все ще залишаються лише мріями, зазвичай пояснюють свою пасивність тим, що для початку потрібно мати певний стартовий капітал.
При цьому вони стверджують, що бізнес без вкладень не можливий. Але якщо знати, де можна позичити гроші на власний бізнес, тоді зовсім інша справа. Доля правди у таких думках звичайно є, в дійсності ситуація не є настільки безнадійною, як здається на перший погляд. Слід сказати, що способів позичити гроші на бізнес під невеликий процент є дуже багато. Тому не потрібно боятися та опускати руки, адже успіх дійсно може бути близький.
Більшість людей впевнені, що довкола них немає доступних грошових резервів, тому позичити гроші на відкриття бізнесу просто немає де. Це неправда і при потребі можна завжди поставити перед собою ціль знайти такі приховані резерви, що здатні допомогти у започаткуванні майже кожного виду діяльності.
Жорстка економія коштів
Можна встановити для себе режим жорсткої економії протягом тривалого часу. Не потрібно витрачати свій бюджет на всілякі дурниці та непотріб, а купувати виключно потрібні товари. При цьому можна відкладати до 30 – 40 % заробітної плати для інвестування в майбутній бізнес. А що робити коли низька зарплата? Все дуже просто – необхідно крім економії грошей вдатися до пошуку додаткового заробітку. Давайте підрахуємо кількість грошей, які можна відкласти при заробітній платі 12 000 гривень, якщо на прожиття витрачати 50 % заробітку.
Для початку таких заощаджень буде цілком достатньо, якщо потерпіти хоча б 2 – 3 роки. Тут головне не зірватися, піддаючись спокусам. Паралельно з накопиченням грошей на бізнес можна витрачати час на інші корисні справи, наприклад:
► скласти бізнес-план;
► проаналізувати конкурентів по ринку;
► вивчити всі необхідні дані у відповідному секторі діяльності;
► визначитись з місцем для бізнесу;
► подбати про рекламу майбутнього бізнесу.
Продаж коштовного майна
В багатьох людей є так звані сімейні реліквії, що залишилися у спадок від дідусів та бабусь. Їх продавати не можна, адже вони залишились у сім’ї навіть в період голодомору. Це набагато важливіше, ніж запланований бізнес. Але можна знайти інше майно, без якого можна тимчасово обійтися. Наприклад, гроші на бізнес можна отримати продавши:
► власне авто;
► гараж;
► прикраси та ювелірні вироби;
► побутова та комп’ютерна техніка;
► земельну ділянку, дачу і т. п.
Однак не варто продавати своє житло, без якого обійтися буде вкрай важко. Справа в тому, що навіть при дуже сильному бажанні та натхненні бізнес може виявитись невдалим. Тому не потрібно ризикувати стати бездомною людиною.
Інші джерела доходу окрім бізнесу
Якщо в наявності є певні заощадження, які можуть покрити деяку частку первинних витрат на бізнес, решту грошей можна позичити в когось або оформити кредит в банку. Потрібно врахувати, що на перших порах значний дохід з бізнесу отримувати не вдасться, а перші місяці навіть доведеться частково покривати витрати, варто подбати про додаткове джерело надходження грошей. При цьому кошти можна отримати:
► працюючи паралельно в тому чи іншому підприємстві;
► з оренди нерухомості, земельної ділянки або авто;
► відкривши в банку депозитний рахунок і відклавши частину грошей, які були накопичені.
Взяти гроші в інвестора
Одним з найкращих джерел фінансування бізнесу може стати інвестор, якого можна знайти при вдалій розробці бізнес-плану та оригінальній ідеї. Однак інвестор буде розуміти, що ризикує власним капіталом і може не повернути свої витрати в майбутньому. Його потрібно буде переконати. Але більшість багатих людей зазвичай звикли ризикувати і звертати увагу на цікаві ідеї збагачення. Тому при вдалих обставинах та продуманих спланованих діях отримати фінансування від інвестора буде порівняно нескладно.
Які ж вимоги потрібно ставити до інвестора, адже він теж може виявитись ненадійним партнером. В першу чергу бажано щоб він:
► не буде втручатися і перешкоджати бізнесу;
► зможе давати при необхідності цінні поради;
► не буде намагатися оволодіти бізнесом самостійно;
► розуміє перспективність даного напрямку бізнесу та основні його концепції;
► не буде квапити намагаючись повернути свої інвестиції;
Тож способів та варіантів знайти джерело інвестицій для бізнесу існує безліч. Потрібно лише визначитися з оптимальним шляхом і діяти, прораховуючи різні варіанти розвитку підприємства заздалегідь.