Де взяти гроші на власний бізнес?

Автор | 10.03.2018


отримати гроші для бізнесу в Україні Якщо вам надоїло бути офісним планктоном і виконувати вказівки директора, тоді слід подумати над тим, як почати власний бізнес і самому керувати своєю роботою. Практично кожній людині знайома така думка. Однак, коли людина починає розраховувати свої сили і можливості в даному аспекті, відразу виникає питання стартового капіталу. Мало хто має достатню кількість грошей для започаткування власної справи. Тож де взяти гроші на бізнес, якщо їх постійно не вистачає навіть на звичайні життєво необхідні витрати? Виявляється існує декілька способів отримати в тимчасове користування необхідні кошти. І хоча при цьому існують певні труднощі та ризик, їх можна успішно подолати при ретельному плануванні свого бізнесу.

Отримати гроші як безробітний

Першим джерелом, що дозволяє отримати хоч невелику, але досить серйозну суму на власний бізнес, буде служба зайнятості, в якій для безробітних передбачена одноразова допомога. Для початку слід зареєструватись у центрі зайнятості як безробітний. Допомога надається після того, як людина протягом місяця не знайде для себе роботу. Що ж необхідно для того, щоб отримати гроші на власний бізнес у службі зайнятості? Потрібно звернутись з попередньо в цю інстанцію складеним і розрахованим бізнес-планом. Його протягом 14 днів розгляне комісія та винесе своє рішення щодо ефективності такої діяльності. І коли все гаразд – гроші на бізнес можна отримати майже одразу.

Є тут ще один нюанс – розмір допомоги може бути різний, залежно від останньої місячної заробітної плати, що була отримана претендентом на останньому місці працевлаштування. Сума зазвичай вкладається в межі 20 – 70 тисяч гривень. Якщо ж людина взагалі не сплачувала ще єдиний соціальний внесок, тоді їй належить мінімальна допомога у розмірі 5400 грн. Звісно цього мало, тому розглянемо інші способи отримати гроші на відкриття власної справи.

Гроші за допомогою краудфандінгу

На перспективну ідею потрібні кошти можна роздобути і за допомогою краудфандінгу. Це така специфічна Інтернет-платформа, яку створює зараз при допомозі ПРООН служба зайнятості. Цей механізм дозволить отримати гроші від закордонних інвесторів, якщо їм сподобається той чи інший бізнес-план.

Такого роду платформа у нашій країні вже існує. Портал “Велика Ідея” розробив власний проект, що працює під назвою “Спільнокошт”. За допомогою цього проекту вже було реалізовано декілька десятків успішних бізнес-планів. Ставши учасником цього проекту, можна отримати гроші на будь-які цілі. Достатньо лише правильно розрахувати і вміло представити власний проект і люди, що зацікавились ним, будуть вкладати кошти для розвитку бізнесу. При цьому основним фактором, на який звертають увагу інвестори буде корисність бізнес-проекту для суспільства. Саме від корисності ідеї буде залежати кількість коштів, що вдасться зібрати таким чином. Слід також додати, що цей метод збору коштів вже давно популярним за кордоном.

Звернення в офіс ЄБРР

Досить ефективний спосіб роздобути необхідну суму для бізнесу – стати учасником програм міжнародних донорів. Як відомо, основним партнером нашої країни є сьогодні Європейський банк реконструкції та розвитку. Саме цей банк зараз інвестує у розвиток середнього і малого бізнесу в Україні, допомагає залучити більше інвесторів, надає гранти для консалтингових послуг.

Сьогодні діє ряд програм, які дозволяють підприємцям отримати гроші на розвиток бізнесу. Щоб більш детально взнати про всі ці програми, потрібно звернутись в офіс ЄБРР. Такі офіси працюють в Одесі, Львові та Києві. Всі власники малого і середнього бізнесу, що бажають розвивати свою справу у рамках угоди про зону вільної торгівлі, можуть розраховувати на суттєву допомогу після звернення у ЄБРР. В даному випадку мова йде про інвестиції у розмірі від півмільйона до десяти мільйонів доларів.

Збір грошей за допомогою конкурсу

Існує ряд організацій, що проводять конкурси, прийнявши участь в яких можна виграти стартовий капітал на розвиток власної справи. Зазвичай цим займають інвестиційні фонди. Основна перевага даного способу роздобути гроші в тому, що їх не потрібно буде потім віддавати. Однак виграти потрібну суму теж досить складно. В першу чергу слід взнати, який саме інвестиційний фонд буде роздавати гранти, а потім залишиться тільки зацікавити журі своїм бізнес-проектом. На жаль в Україні такі конкурси не проводяться, тому доведеться шукати щастя за кордоном.

Пошук інвестора для бізнесу

Ідеальним варіантом буде знайти інвестора, який зацікавиться ідеєю вашого бізнесу і погодиться вступити в долю та фінансувати розвиток підприємства не дивлячись на ризик. Тобто, потрібно тільки зацікавити інвестора і все. Звісно, для цього потрібно розробити цікавий вигідний проект, що з великою ймовірністю забезпечить неабиякий прибуток. Є тут і ризик для самого автора бізнес-проекту – інвестор в будь-який момент зможе претендувати на підприємство, яке розвинулось на його інвестиціях. До цього потрібно бути готовим. Де ж шукати цього інвестора? Тут порадити можна лише одне – пройтись по великих компаніях і зацікавити одну з них своїм бізнес-планом. Слід додати, що такі відомі гіганти світового бізнесу, як Intel, Google та Amazon теж спочатку фінансувались інвесторами.

Оформити кредит у банку

Це далеко не найкращий варіант, але найпростіший, адже оформити кредит в банку можна за один день. Особливо якщо у якості застави буде фігурувати нерухоме майно. Негативний момент цього способу роздобути гроші на бізнес – відсотки банку, які становлять сьогодні не менш ніж 24 % від тіла кредиту. Однак не варто виставляти свою єдину квартиру або будинок у якості застави по кредиту. Та й не варто позичати в банку всю необхідну кількість грошей, адже потім потрібно буде тривалий час працювати тільки на сплату процентів по кредиту. Краще взяти кредит лише на ту суму, якої не вистачає для початку бізнесу.
На початок статті