Можливі способи пасивного доходу

Автор | 17.07.2018


як отримати пасивний заробіток Отримувати пасивний дохід люди бажали завжди і у всі часи. На противагу активній трудовій діяльності це не вимагає постійного докладання значних зусиль. Існує безліч способів отримання пасивного доходу, які можуть забезпечити ту чи іншу кількість грошей, а в окремих випадках вони навіть можуть допомогти розбагатіти. Давайте розглянемо найкращі способи пасивного доходу.

Що таке пасивний дохід і як його отримують?

Пасивний дохід – це грошова винагорода, що надходить без активної професійної діяльності за наймом або при роботі фрілансером. Такий дохід дозволяє досягти фінансової незалежності, а в окремих випадках навіть значно збагатитись. Однак враження, що можна нічого не робити і отримувати гроші, теж оманливе. Щоб створити джерело пасивного доходу, доведеться чимало попрацювати. Крім цього, для підтримки стабільної прибутковості цього джерела також доведеться час від часу докладати зусилля і контролювати функціонування такого джерела доходу.

Можливі джерела пасивного доходу

Одним з найбільш поширених джерел пасивного доходу є дохід по праву власності. Людина може бути власником чогось, що здатне приносити регулярний прибуток. Наприклад, це може бути нерухомість, банківський депозит, цінні папери, результат творчої або інтелектуальної праці, на який було зареєстровано авторське право або патент. Існують також додаткові джерела пасивного доходу. До них можна віднести франшизу по власному бізнесу, підприємство, яке приносить дивіденди без активної участі в його діяльності, інвестування в чужий бізнес.

У пошуках пасивного доходу не варто обмежуватися одним джерелом. Маючи такий дохід, зовсім не обов’язково кидати роботу, якою людина займалась протягом років. Можна розвивати обидва напрямки паралельно. Маючи декілька джерел заробітку, можна швидше досягти бажаного рівня фінансового благополуччя.

Найкращі ідеї для пасивного доходу

Розглянемо декілька найкращих ідей для отримання пасивного доходу, реалізація яких доступна якщо не кожному, то більшості людей.

Створення власного блогу або сайту. Розкручений блог або сайт забезпечує прибуток за рахунок розміщення на ньому реклами. Цей вид пасивного бізнесу може приносити непогані гроші. А якщо організувати своє підприємство по створенню і продажу розкрученого інтернет-ресурсу, дохід можна вивести на високий рівень.

Продаж власних навчальних курсів. Якщо людина знайде цікаву тему і впишеться в тренди, можна створити непогане джерело пасивного доходу. Але тут існують певні обмеження – необхідно мати диплом про вищу освіту з правом викладання, та й у викладанні відповідної теми потрібно бути хорошим фахівцем.

Створення об’єкта авторського права. Якщо людина написала книгу або музичний твір, які будуть користуватися популярністю, вона буде отримувати відповідні виплати як автор. Розмір прибутку буде залежати від рівня продажів цього твору.

Створення об’єкта інтелектуальної праці. Якщо людина напише комп’ютерну програму, створить ноу-хау або інший корисний винахід, оформивши патент, вона теж зможе отримувати грошові відрахування з продажу цього товару.

Дохід від оренди нерухомості. Якщо в людини у власності є порожня квартира, приміщення, гараж або транспортний засіб, вона може отримувати оренду плату.

Депозит або банківський вклад. Це дуже поширене джерело пасивного доходу, яке відоме навіть пенсіонерам. Завдяки банківському депозиту можна отримати значну суму, яка буде забезпечувати відчутну надбавку до заробітної плати.

Купівля-продаж цінних паперів. Таке джерело доходу є довгостроковим, адже вкладені в облігації та цінні папери кошти зможуть окупитися тільки через декілька років.

Венчурні інвестиції в підприємства. Венчурне інвестування передбачає вкладання коштів в компанію, що розвивається. Однак такі інвестиції теж зможуть забезпечити хороший дохід тільки через пару років.

Купівля-продаж житла. Купуючи в забудовника квартиру в будинку, що будується, людина зможете продати її через пару років у два або й три рази дорожче. Слід врахувати, що ордери на такі квартири видаються без ремонту приміщень, тому недорогий ремонт доведеться зробити самостійно, вклавши відповідні кошти.

Не слід зупинятись на досягнутому. Потрібно підвищувати свою фінансову грамотність та розвиватися. Отримавши прибуток, не потрібно його відразу ж витрачати, краще шукати нові джерела пасивного доходу і вкладати кошти знову. Знайти той вид доходу, що допоможе вийти на новий фінансовий рівень, не так складно як здається. Звичайно, не маючи відповідного таланту, неможливо написати хорошу книгу, але зібрати достатньо коштів для створення банківського депозиту може кожен.
На початок статті