Переваги страхування іпотечного кредиту

Автор | 30.05.2017


як оформити страхівку при іпотечному кредиті Будівництво житла або його покупка за допомогою банківського кредиту – це найбільш поширене рішення багатьох жителів нашої країни, яке дозволяє стати власником власної нерухомості. Однак, прийняти його нелегко. Це дуже відповідальне питання, який накладає непрості фінансові зобов’язання на тих, хто оформляє кредит.

Порядок надання позики строго регламентований в кожному кредитному закладі. При цьому найчастіше він включає ще і страхування при іпотеці, адже може статися так, що позичальник серйозно захворів і не може виконувати свої професійні обов’язки. У більшості мешканців України робота є єдиним джерелом доходу. Це означає, що при відсутності роботи людина автоматично стає банкрутом. Тут вже мова йде про виживання, а не про виплату іпотечної позики. Щоб запобігти виникненню такої ситуації існує іпотечне страхування.

Суть страхування при іпотеці

Це спектр страхових послуг, які дозволяють оформити кредит на квартиру, будинок або земельну ділянку за умови, що сам позичальник або його майно, яке береться в кредит, будуть застраховані. Взагалі наявність страхового поліса є цілком логічною. Іпотека – це велика позика на тривалий час (в середньому від 15 до 25 років). Банківські ризики і ризики самого позичальника при іпотеці дуже високі. Саме страховий захист і дозволяє їх мінімізувати.

Страхування при оформленні кредиту може бути наступних видів:

► особистим (захист життя і здоров’я особи, яка взяла іпотеку);
► фінансовим (наприклад, захист від таких ризиків, як втрата роботи);
► майновим (захист майна від знищення в результаті обумовлених страхових випадків);
► титульним (захист позичальника в разі виявлення юридичних помилок при оформленні угоди).

Кому потрібна страховка при кредиті? Всім, хто хоче бути захищеним при такій непростій життєвій ситуації, як іпотека.

При оформленні особистого страхового договору життя і здоров’я страховим випадком може бути раптова інвалідність застрахованої особи, її смерть в результаті нещасного випадку або серйозного захворювання.

Що отримає клієнт при іпотечному страхуванні?

Всі, хто збирається взяти позику для купівлі нерухомості, повинні усвідомлювати, що згода на страхування означає практично автоматичну згоду на прийняття позитивного рішення щодо видачі позики. В даному випадку всі фінансові ризики для банку зведені до мінімуму, а значить, таке кредитування при іпотеці можна вважати надійним, адже в разі чого, страхова організація покриє всі збитки банку. Саме тому багато банків знижують розмір початкового внеску і процентну ставку для таких відповідальних клієнтів. Виходить, не дивлячись на додаткові витрати на страховку, позичальник виграє в економічному плані.

Важливим є той факт, що в разі настання страхового випадку, компанія закриє всю заборгованість, що залишилася по кредиту, включаючи відсотки. Що станеться з кредитною нерухомістю? Вона залишиться у володінні того, хто її взяв. При цьому близьким родичам клієнта не доведеться шукати гроші на погашення іпотечної позики.

Якщо зважити всі плюси такого страхування, стає очевидним, що цей інструмент не тільки можна, але й потрібно використовувати в першу чергу для захисту самого позичальника.

Банківська політика щодо страхування

Іпотека в великих містах оформляється на суми від 4 до 10 мільйонів гривень. Це серйозні суми і велика відповідальність. У деяких банках певні види страхування при іпотеці є обов’язковими, а інші – добровільними. Коли приймається рішення про покупку страхового поліса, в банку обов’язково потрібно уточнювати, який саме вид іпотечного страхування потрібен в даному випадку. Це може бути комплексне страхування, що включає в себе різні види страхових ризиків.

Вартість страховки

Вартість страхової послуги при іпотечному кредиті складається з різних факторів. При цьому основними вважаються:

► вік клієнта (чим він старший, тим страховка буде більша);
► професійна діяльність (економічна стабільність галузі та підприємства в цілому);
► стан здоров’я клієнта;
►розмір іпотечного кредиту.

Прочитавши цю статтю, кожен позичальник повинен самостійно вирішити, чи потрібна страховка при іпотечному кредиті. А якщо потрібна, то яка саме. Приймаючи таке непросте рішення, слід обов’язково подбати про власну фінансову безпеку і застрахувати своє життя.
На початок статті