Пневматичний тир – ідея для бізнесу

Автор | 28.11.2018


чи вигідно відкрити пневматичний тир Любителі постріляти можуть цим зайнятися, проводячи час за комп’ютером або за ігровим автоматом. Але важко знайти людей, яким би не захотілося постріляти з реальної зброї. Пневматичний тир завжди привертав увагу клієнтів можливістю постріляти по нерухомих цілях і рухомих фігурках тварин. Такий відпочинок полюбляють не лише підлітки, але й люди пенсійного віку, включаючи дівчат і жінок. Як свідчить статистика, бажаючих перевірити себе на влучність стрільби більш ніж достатньо. Тому пневматичний тир для одних буде просто розвагою, а для інших – чудовим вигідним бізнесом.

В першу чергу необхідно купити обладнання для тиру та підшукати відповідне приміщення. Бажано обирати підвальне або напівпідвальне приміщення з мінімальною орендною платою і хорошим захистом від крадіжок. Крім цього потрібно буде отримати всі необхідні дозволи, якщо в тирі буде використовуватися пневматична зброя з потужністю пострілу понад 7,5 Дж. В іншому випадку ліцензії не потрібно. Хорошим рішенням буде відкриття бізнесу на пересувному тирі, який можна обладнати на причепі легкового автомобіля. Його переваги – швидка підготовка до роботи, можливість переміщення в найвигідніше на даний момент місце. При цьому на ніч тир можна швидко ховати. Однак стаціонарний тир буде більш прибутковим, бо він не залежить від погодних умов.

Комплект розбірного модульного тиру-трансформера можна придбати сьогодні приблизно за 40000 гривень, а з причепом включно – за 150000 гривень, без врахування вартості пневматичної зброї, асортимент якої можна вибрати за власним бажанням. Перевагою будь-якого тиру буде якісна обробка недорогими матеріалами, щоб створити цікавий тематичний інтер’єр приміщення. Для контролю попадання в ціль необхідно придбати підзорну трубу, яку треба закріпити на штативі.

Основна вимога при влаштуванні тиру – не допустити можливість появи людини в місці обстрілу, а також стежити за тим, щоб кулі не вилітали за виділені межі та не було рикошету, які дуже небезпечні для клієнтів. Рекомендована відстань від місця пострілу до цілі – 6 – 15 метрів. Тут багато що буде залежати від самих цілей і тиру.

Фахівці рекомендують для тиру вибирати класичні гвинтівки МР-512 або ИЖ-38. Вони досить прості в роботі. Крім цього стрілець зазвичай відчуває задоволення вже від самого процесу заряджання такої зброї (10 куль – 10 перезаряджень) і часу, що для цього використовується. Якщо стрільба проводиться з напівавтоматичної рушниці, все закінчується вже через декілька секунд, що викликає певне розчарування. Також бажано придбати пневматичний пістолет МР-654 або МР-651 з додатковими декоративними пластиковими насадками. Пневматичні гвинтівки МР-512, МР-512М, ИЖ-60, ИЖ-61, МР-514К, а також пневматичні пістолети серії ИЖ та пневматичну зброю європейських виробників можна придбати в будь-якому магазині зброї.

Кращими, звичайно, будуть електронні цілі, але вони досить дорогі. Найпопулярнішими є механічні цілі, які падають, гойдаються, рухаються і т.п. Цілі повинні бути найрізноманітніші за розміром і формами. Для виготовлення таких цілей самостійно краще брати сталь товщиною 1,5 – 2 мм, це буде най довговічніший і найбільш надійний матеріал. Така ціль при влучанні кулі не буде деформуватися і не створить рикошет. Фахівці вважають, що найкраще зупинити свій вибір на контурних цілях, бо вони при мінімальному фарбуванні мають дійсно привабливий вигляд.

Людина, що зайшла в тир, зазвичай замовляє від 10 до 25 пострілів. Вартість одного пострілу можна встановити у розмірі 1 – 1,5 грн. Таким чином, якщо за день тир відвідає 100 клієнтів, кожен з яких зробить хоча б по 10 пострілів, дохід складе близько 1000 – 1500 гривень, а за місяць заробіток буде, відповідно, у 30 разів більший.

Не можна використовувати у якості цілей пусті банки з під різних напоїв, підвішені на мотузках рибальські блешні та інші подібні предмети. Звичайно, це зменшить витрати, але й значно менше зацікавить потенційних клієнтів, увагу яких потім потрібно буде завоювати знову.

Спробуйте проявити свою фантазію, виготовляючи цілі для тиру. Не забувайте, що крім дітей тир можуть відвідати дорослі клієнти, серед яких будуть жінки. Також слід продумати систему призів, які роздаються за влучність. Це додатково зацікавить відвідувачів тиру. Місце для облаштування тиру краще обирати поблизу шкіл, технікумів, інститутів або місць відпочинку. Якщо ж мова йде про пересувний мобільний тир, потрібно обов’язково виїжджати на місця проведення народних святкувань.
На початок статті