Працівники яких професій мають право на дострокову пенсію?

Автор | 28.04.2017


право на пільгову пенсію в Україні Минулого року Кабінетом міністрів було затверджено нові переліки професій, робіт, спеціальностей та виробництв, які дають право на отримання пільгової пенсії за віком. Знайти відповідну постанову можна під номером 461 на офіційному сайті уряду України. Ця постанова Кабміну була затверджена 24 червня 2016 року. Таким чином, працівники, які відпрацьовують повний робочий день, мають право виходу на пенсію на пільгових умовах.

До вказаного переліку увійшли професії з особливо шкідливими та важкими умовами праці, а також ряд професій з важкими та шкідливими умовами праці, що належать до наступних галузей промисловості: гірнича діяльність, металургія та обробка металів, обробка руд, виробництво лугів та кислот, ряд спеціальностей хімічної промисловості, ремонт і виготовлення електрообладнання, виробництво вибухонебезпечних та вибухових речовин, а також кераміки, скла, паперу, синтетичного волокна, видобування сланцю, вугілля, переробки нафти і газу.

Крім цього, до секторів промисловості, робітники яких мають права на пільгову пенсію, також відносяться: виконання робіт з радіоактивними речовинами, залізничний транспорт, поліграфія, фармацевтична галузь та підприємства атомної енергетики.

Слід зазначити, що разом з прийняттям і затвердженням самої постанови № 461 вийшло повідомлення про те, що прийняття цього документу повинно посприяти і обґрунтувати права робітників, які задіяні у виконанні робіт з важкими та шкідливими факторами, на отримання пільгової пенсії за віком. В свою чергу це забезпечить оптимізацію витрат на пільгові пенсії для певних категорій працівників у різних секторах промисловості.

Загалом у новій редакції списків № 1 та № 2, що складаються з професій робітників, зайнятих у шкідливих умовах, майже на 40 % зменшена кількість професій, працівники яких мали право отримувати пенсію на 5 – 10 років швидше, ніж інші громадяни, що виходять на пенсію за віком.

Нагадаємо, що в кінці 2017 року розмір мінімальної пенсії зросте до 1373 гривень.
На початок статті