Сьогодні в нашій країні працює більш ніж дві сотні страхових компаній. При цьому більшість спеціалістів переконані, що страховий бізнес має велику перспективу і робота в страховій сфері дозволяє успішно розвивати свій кар’єрний ріст. І це правда, в галузі страхування дійсно можна успішно розвиватись і зробити значну кар’єру. Саме тому в більшість страхових компаній активно приймається на роботу молодь з мінімальним робочим стажем або відразу після закінчення навчальних закладів. Справа в тому, що в сфері страхування відчувається на даний момент недостача кваліфікованих кадрів. Тому, якщо ви молодий спеціаліст, шанси отримати роботу в страховій компанії у вас досить високі.
Слід відразу зазначити, що галузь страхування є окремою сферою діяльності, що не пов’язана з іншими сферами діяльності, тому необхідно знати ряд особливостей роботи в страховій компанії. Загалом, якщо говорити про страхування, то це накопичення капіталу за рахунок страхових платежів, частина якого виплачується при страхового випадку (певних подій).
Послуги страхових компаній прийнято ділити на три основні категорії:
► страхування майна;
► страхування ризиків;
► страхування відповідальності.
Страховий бізнес в нашій країні почав бурхливо розвиватися майже відразу після здобуття незалежності, тобто, в 90-х роках. На сьогоднішній день робота страхових компаній в Україні набула широкого розмаху і розвивається великими темпами. Це можна назвати справжнім бумом. Робота в страховій сфері набуває з кожним роком все більшої популярності. Майже щомісяця утворюються нові страхові компанії, відбувається активне вливання закордонних інвестицій, які вкладають в цей бізнес зацікавлені зарубіжні компанії. При цьому на ринку страхування постійно відбувається поглинання і злиття страхових компаній – процеси, що пов’язані з переміщенням великих коштів.
Що потрібно знати для роботи в страховій компанії?
Крім знання різних послуг і страхових продуктів та інших професійних навиків агенти, як свідчать численні опити, повинні бути надзвичайно комунікабельними та стійкими до стресів. Однак і це далеко ще не всі якості, що повинні бути у страхового агента. Успішна робота у сфері страхування в значній степені залежить від вміння точно визначити людину, яка стане потенційним клієнтом. Той, хто вже мав справу з роботою страхового агента, знає про те, що всім підряд пропонувати страхові поліси немає сенсу, адже досить часто замість підписання угоди про страхування і отримання відповідного прибутку можна заробити тільки значну кількість негативних емоцій. Тому агент страхової компанії повинен бути в певній мірі психологом, який в першу чергу має проаналізувати потреби клієнта і запропонувати йому ефективне їх вирішення.
Замість висновку угоди і заробляння прибутку можна отримати хорошу частку негативних емоцій. Страховий агент – це свого роду психолог. Головне його завдання – точно визначити потреби клієнта і надати оптимальні способи вирішення проблеми. Все це потрібно знати для роботи в страховій компанії? А тепер давайте розглянемо, які бувають вакансії у страхових компаніях? В основному найбільш поширеними вважаються:
► страховий агент;
► менеджер;
► керівник мережі агентів;
► спеціаліст зі страхування.
Фактично всі перераховані посади в тій чи іншій степені сходяться до менеджера по страхуванню. Іншими словами, всі ці працівники повинні вміти укладати страхові угоди. Саме таких фахівців, як свідчить аналіз сучасного ринку страхування, відчувається значний дефіцит.
Безперечно, робота в страховій компанії пов’язана з цілим рядом специфічних особливостей. В першу чергу необхідно орієнтуватися у всіх деталях страхування. По-друге, майже завжди робота спеціалістів по страхуванню передбачає активне спілкування з людьми, що потребує певних вмінь та навичок у сфері психології. По-третє, страховий агент по суті займається продажами продуктів страхування, для успішного здійснення яких необхідні відповідні навички та енергійність.
Де вчать страхових агентів?
У зв’язку з помітним дефіцитом кадрів більшість відомих страхових компаній надають послуги з навчання агентів. Для цього вони відкривають цілі школи з підготовки різних фахівців у сфері страхування. При цьому важливо те, що в більшості випадків таке навчання є абсолютно безкоштовним і компанії до слухачів на висувають ніяких вимог. Це досить корисна послуга страхових компаній, адже освоїти ази страхування та набути певних знань в такій школі можуть навіть спеціалісти суміжних професій, яким доводиться періодично мати справу з страховими продуктами. Тривалість навчання в школі може займати кілька днів. Зазвичай курс лекцій триває 5 – 7 днів по 4 – 6 годин. Слухачів першочергово вчать розрізняти продукти страхування та розуміти їх суть. Крім цього в школі для страхових агентів обов’язково вивчається нормативна база, яка врегульовує та регламентує діяльність у сфері страхування, та правила оформлення страхових полісів, угод та інших документів.