Салон для друку – ідея для бізнесу

Автор | 26.11.2018


професійний друк фото як вид бізнесу Завдяки стрімкому розвитку комп’ютерної техніки і можливостей, які вона забезпечує, стало можливим швидко і якісно друкувати кольорові фотографії, набирати тексти, роздруковувати їх, верстати, робити кольорові рекламні буклети, різного роду наклейки, колажі, календарі, візитки, брошури, дитячі книжки для розмальовування, навчальні тематичні набори для дітей і т.д. Повний набір таких послуг можна отримати в салоні для друку фото.

При наявності всієї необхідної техніки організувати друкарський салон нескладно. Незважаючи на те, що комп’ютери є у багатьох сім’ях, попит на різну роботу, яку можна здійснювати за допомогою комп’ютера, дуже великий.

Під салон для друку можна орендувати невелику площу (достатньо 8 – 10 м.кв. в приміщенні або поблизу торгового центру. Бажано обрати район, в якому багато навчальних закладів, поблизу яких ще немає подібних послуг. Також слід подбати про хорошу вивіску, на видному місці якої розмістити перелік послуг. Якщо дозволяють кошти, для клієнтів бажано виділити місце, де вони зможуть спокійно посидіти в очікуванні виконання замовлення, подивитися телевізор, почитати, подивитися каталог робіт, що виконуються в салоні. Додатковою перевагою бізнесу буде можливість випити горнятко чаю або кави. Тут все залежить від фінансових можливостей.

Для повноти комплексу послуг бажано мати два-три комп’ютери, два-три принтери (струменевий і лазерний), сканер з високою роздільною здатністю, дзеркальний цифровий фотоапарат. Додатковою перевагою салону буде наявність ксерокса, ламінатора, обладнання для швидкого доступу до мережі Інтернет, а також широкий асортимент витратних матеріалів.

Такий салон для друку можна організувати разом з друзями або залучивши членів своєї сім’ї. Хоча, можна до роботи залучити і найманих працівників, яких завжди можна підібрати з числа студентів. Працювати в салоні повинно як мінімум три особи – двоє безпосередньо працюють з технікою, а один приймає замовлення і розраховується з клієнтами.

Якщо є фінансові обмеження, такий бізнес можна почати в домашніх умовах із залученням тільки членів сім’ї. При наявності всієї необхідної техніки початкові витрати будуть невеликими. Якщо ж починати “з нуля”, на придбання мінімальної кількості потрібної техніки знадобиться близько 40 – 50 тисяч гривень.

В чому полягає робота салону для друку? Тут поле діяльності дуже широке: набір текстів, сканування документів, коригування текстів, друк фото і документів, ламінування та обробка зображень за допомогою спеціальних програм. Також можна займатися версткою невеликих брошур, рекламних бюлетенів, робити візитки, написи на листівки. Така робота оцінюється залежно від виду відповідного матеріалу.

Добре вміти робити колажі (для цього використовується фотошоп), календарі з використанням фотографій знаменитих людей або з використанням фотографій клієнтів. Варіантів тут безліч. Однак спочатку слід навчитись робити якісне фото – це буде додаткова послуга, хоча можна використовувати й готові фотографії клієнтів. Хорошим попитом користуються іменні наклейки на різну сувенірну продукцію, а також різного роду етикетки виногорілчану продукцію з фотографіями замовників.

Досить привабливою вважається ідея термоперенесення зображень, фотографій клієнтів на футболки, бейсболи, горнятка та інші речі. Для такої роботи знадобиться термоплівка або інші трансформери. Переносити зображення можна за допомогою праски, а згодом придбати термопрес. Як додатковий заробіток в цьому бізнесі може застосовуватися фотографування і друк зображень з цифрових фотоапаратів на документи, а також друк фото з відеокасет і т.п.

Крім описаного вище в такому салоні можна організувати пошук необхідної замовнику інформації з подальшим її друком. При наявності досвіду і професійної відеокамери можна робити зйомку відео, ламіновані візитки, ексклюзивні альбоми для фотографій з використанням різних спецефектів.

При такому великому наборі послуг в салону буде багато роботи. За тиждень дохід може перевищувати 15 – 20 тисяч гривень, навіть якщо розпочати свій бізнес в домашніх умовах. І не слід забувати постійно рекламувати послуги салону для друку в усіх можливих і доступних ЗМІ.
На початок статті