Секс на роботі – аналіз причин і наслідків

Автор | 10.03.2019


статеві відносини на роботі наслідки сексу на роботі Про любов і секс могли дозволити собі міркувати стародавні греки. Індійська та інші азіатські культури сміливо зображували злягання в камені або на гравюрах. У 20-му столітті про сексуальні проблеми заговорив Фрейд зі своїми клієнтами, хоча, як стверджують історики, він спілкувався про це моторошно, не дивлячись їм в очі. Вважається, що саме для цього потрібна була психоаналітична кушетка, на якій пацієнт лежить, а психоаналітик сидить. Тоді досягається не тільки розслаблення клієнта, що сприяє легкому трансу, але й мінімізується візуальний контакт.

Як відомо, 20-е століття вважається століттям розкріпачення. У 21-му столітті серіал «Секс у великому місті», фільми «Німфоманка» та «50 відтінків сірого» нікого не дивують. Все це предмети маскульту і обговорень. Дебати про це ведуться в соціальних мережах, на кухні та в ліжку. Книжкової продукції на подібні теми стає дедалі більше.

Однак у наш час дивує інше – практичний аналіз співвідношення сексуальності та трудових відносин зведений до лайки і засуджень в форматі ток-шоу. Звичайно, існують і гендерні дослідження, однак найчастіше вони заангажовані на танець з ідеологією фемінізму, що відводить від найскладніших, насущних та очевидних проблем. Тож давайте розберемося з тим, що взагалі собою представляє секс на роботі? Як він проявляється?

Секс на роботі, якщо спиратися на одне зі значень слова sex (стать), – це відносини на роботі між особами різної статі. Ці відносини можуть бути, як (a) ділового характеру, так і (b) статевого характеру. Зауважимо, що пункт (а) не такий простий, як здається. Мова йде про сексуальність, вплетену в ділові відносини. Керівник може дивитися на декольте або коротку спідницю своєї підлеглої під час наради, відчуваючи при цьому еротичні фантазії. Начебто, це діловий процес, але сексуальність тут теж присутня. При цьому декольте і коротка спідниця зовсім не обов’язкові тригери для запуску сексуальної фантазії. Тут головне – наявність іншої людини, по відношенню до якого можлива еротична проекція.

Що стосується пункту (b), то відносини статевого характеру можуть бути дуже різноманітні – від поцілунку до (кажучи традиційною мовою) статевого акту. Тобто вони починаються з поцілунку, а можуть закінчитись актом. Соціальне підтвердження подібних відносин ми можемо спостерігати навіть у старому радянському кіно, починаючи від «Службового роману» до «Короткого курсу щасливого життя» Валерії Гай Германіки. Звісно, що подібні сюжети не є вигадками радянських і пострадянських режисерів, а реальність, відображена в кіно. Ключові моменти сексу на роботі – добровільність і перешкода робочому процесу.

Якщо начальник примушує секретарку до сексу – це називається зґвалтування, тут потрібні судові розгляди і кримінальне переслідування. Те саме стосується якщо підпорядкована особа спокушає своїм тілом свого керівника, змушує займатися з нею сексом (таке можливо, якщо підлегла психологічно міцніша і сильніша, ніж її керівник). Тут також можливе порушення справи про зґвалтування.

Інший аспект сексу на роботі – перешкоди самій роботі. Що кажуть сексологи і психологи на цю тему? Чи корисний секс після роботи? На це питання психологи і сексологи дають позитивну відповідь. Чи корисний секс на робочому місці? Навряд чи.

► По-перше, крім позитивного азарту, є ще і стресовий фактор.

► По-друге, можливість напруження в особистих відносинах. Не кажучи вже про те, що в ці відносини втягуються треті сторони: обговорення і засудження сексуальних відносин колегами по роботі, підключення сім’ї. До речі, залучення сім’ї – частий випадок, оскільки секс на роботі та й взагалі секс з колегою – це альтернативні відносини, що завжди йдуть з хештегом #позашлюбом.

Азарт в казино під назвою “Статеве життя” швидко спадає, коли після сексу починаються стресові ситуації. На виникнення стресу впливає не лише засудження ззовні, але й внутрішнє відчуття провини, самобичування і самоаналіз людини.

Що ж робити? Триматися сім’ї чи партнера? Найкращий секс – це секс з дружиною. Це ідеальний варіант, але в житті не завжди так буває. Тож що робити, коли все-таки стався секс на роботі?

► По-перше, слід розібратися, чи потрібні вам такі відносини. Пам’ятайте про тимчасовий азарт і про те, що він не буває нескінченним. Тут на ґрунті пристрасті може народитися або справжня любов, або конфлікт.

► По-друге, слід обговорити з партнером можливість подальших відносин, розставити “крапки над i” та зрозуміти, до чого ви обоє готові та чого ви очікуєте один від одного.
На початок статті