Страхування життя і здоров’я позичальників

Автор | 29.05.2017


як застрахувати життя по кредиту Повністю бути впевненим в завтрашньому дні не може ніхто з нас. На жаль, ми не застраховані від різного роду нещасних випадків, які можуть призвести до часткової або повної втрати працездатності, а також до смерті. У кожній із цих ситуацій вся відповідальність за виплати по взятих кредитах ляже на плечі наших близьких. В таких випадках страхування здоров’я і життя позичальника позбавить членів його сім’ї від необхідності погашення заборгованості.

Умови страхування життя при отриманні кредиту

Страховим випадком вважається смерть або втрата працездатності застрахованого з будь-якої причини позичальника. При цьому, в договорі про страхування життя обов’язково вказується, від яких саме ризиків страхується позичальник. Подія, що є наслідком нещасного випадку або хвороби, визнається страховим випадком, якщо вона настала до завершення терміну дії страхування життя по кредиту.

Страхування життя під час оформлення кредиту відбувається на термін, який не повинен за тривалістю перевищувати термін чинності кредитного договору.

Договір страхування здоров’я і життя позичальника вступає в дію з 24:00 годин наступного дня, починаючи з дати оплати страхувальником повного розміру страхової суми (або першого страхового платежу при умові, що страхова компанія надає послуги в розстрочку), при умові, що в страховому договорі не вказана інша дата.

Страхова сума повинна бути вказана в договорі про страхування життя під час оформлення кредитного договору. Страхова сума за ризиком «Смерть ЛП» дорівнює розміру повної початкової заборгованості застрахованого за кредитним договором на момент його оформлення. Сума обчислюється в гривнях і не зменшується протягом терміну дії договору.

Самостійне страхування здоров’я і життя

Позичальник також маєте право застрахувати своє здоров’я, життя і працездатність самостійно. В таких випадках для отримання кредиту за зниженою ставкою необхідно буде протягом двох тижнів з дати оформлення кредитного договору принести в банк страховий поліс або договір, що підтверджує страхування життя позичальника. При цьому банками висуваються певні вимоги. Страхування життя позичальника має бути виконано ліцензованою страховою компанією, що зареєстрована в законному порядку.

У випадку страхування ризику смерті позичальника вигодонабувачем за договором страхування працездатності та життя завжди значиться банк, якому при настанні страхового випадку страховою компанією виплачується сума, що не повинна бути більшою, ніж фактична заборгованість за умовами кредитного договору. Страхова сума на момент оформлення договору повинна дорівнювати або перевищувати суму заборгованості за кредитним договором. Строк страхування позичальника може бути рівним або більшим за строк кредитування, що вказаний у кредитному договорі. Таким чином, при настанні нещасного випадку родичам виплачується сума, що становить 100% від страхової суми відповідного ризику, вказаного в договорі.

Що робити при настанні страхового випадку?

При страхуванні життя під час погашення кредиту страховим випадком вважається смерть позичальника з будь-яких причин, в тому числі і через хворобу. І якщо настав страховий випадок, необхідно протягом місяця звернутися в банк. Для того, щоб отримати страхову виплату, родичі застрахованого повинні надати документи, які підтверджують факт настання страхового випадку. Виплата відповідно до страхового договору в такому випадку буде складати 100% від початкового розміру кредиту.
На початок статті