Діабет – це хвороба обміну речовин, при якій порушується в основному обмін вуглеводів і води в організмі. Часто діабетики страждають порушенням білкового та жирового обміну. Хвороба ця (за рідкісним винятком) практично не піддається лікуванню. Дуже важливо для людей, які страждають на діабет, дотримуватися певної дієти. У великих містах існують спеціальні магазини, що торгують товарами для хворих на діабет людей.
Отже можна організувати магазин, де будуть продаватися діабетичні товари для хворих на цукровий діабет, або орендувати невеличку площу в будь-якому магазині, великому торговому центрі.
Асортимент товарів для хворих на цукровий діабет дуже великий. У продажу можна знайти такі види діабетичних товарів, як підсолоджувачі та замінники цукру (українського виробництва – до 30 гривень, імпортного – від 30 до 200 гривень), фруктозу (українська – від 10 до 40 гривень, імпортна – до 150 гривень). Популярністю також користується діабетичний мармелад, шоколад, діабетична халва, діабетичне печиво, різні джеми, варення, вітамінні розчинні напої, оцет, соки, діабетична сіль.
Відповідним чином слід оформити торгову точку. Доречні будуть невеликі анотації до різних новинок діабетичних і дієтичних продуктів харчування, тести, тематична література.
В Києві, Львові, Дніпрі, Харкові та в інших великих містах можна знайти багато фірм і представництв великих компаній, що займаються оптовим продажем таких продуктів. Деякі з них пропонують прийнятні умови співпраці. Закуповувати товари можна по передоплаті безготівковим розрахунком, за готівку, а також по факту постачання готівковими коштами, з відстрочкою платежів при безготівковому розрахунку або за готівку. Зазвичай всі такі фірми працюють за попередніми замовленнями, тому необхідно буде здійснити замовлення у менеджерів компанії. Всі витрати, пов’язані з вантажно-розвантажувальними роботами, постачальники покривають самі. У них завжди в наявності на складі широкий асортимент пропонованих до продажу товарів. При цьому часто працює система резервування товару і знижок при оплаті.
Фірми, які продають діабетичні товари, забезпечують доставку продукції в регіони, і надають постійним партнерам знижки. На облаштування торгової точки (магазинчика) буде потрібна незначна кількість грошей. Необхідно придбати торговий прилавок, касовий апарат. Для початку можна скористатися звичайним побутовим холодильником. Для роботи треба найняти хоча б одного продавця.
Крім цього можна торгувати не лише діабетичними, але й звичайними дієтичними продуктами. Зазвичай невеликий магазин, що торгує такими продуктами, виходить в плюс вже через 2 – 3 місяці та дозволяє отримувати непоганий прибуток, оскільки навіть в не дуже великих містах є значна кількість хворих, які страждають на діабет, або тих, що потребують дієтичного харчування.
Щодо рекомендацій, можна спочатку проконсультуватись у дієтолога будь-якої лікарні. Паралельно слід збирати в оптовиків анотації та рекламу, яку потім можна розмістити у своєму магазині. По можливості бажано купувати товар у великих спеціалізованих фірмах, які завжди дають знижку при оптовій закупівлі, або знайти представників виробника у своєму регіоні.
При значному обмеженні в фінансах можна почати бізнес з невеликої торгової точки (орендувати близько 5 – 6 м. кв.) і вузького асортименту продуктів. Згодом можна організувати магазин більшого розміру і доходи при цьому стануть значно вищі. Також можна крім товарів для діабетиків продавати дитяче харчування: суміші, пюре, соки, супутні товари. І не слід забувати про рекламу магазину в місцевих ЗМІ.