В найближчому майбутньому Україна має наміри повністю позбутися поліетиленових пакетів. У травні 2018 року Київською радою було вирішено зменшити застосування в торговій мережі поліетиленової упаковки товарів. Однак, якщо цю пропозицію підтримають всі інші області країни, підприємства понесуть додаткові витрати. Як альтернативу запропоновано паперові пакети та упаковку з біологічних полімерів, а також аналогічні багаторазові сумки.
Автор даного проекту Костянтин Яловий, який є депутатом Київської міськради, запропонував звернутись до мешканців столиці та підприємств торгівлі щоб відмовитись від продажу і купівлі товарів у поліетиленовій упаковці. І хоча це рішення носить рекомендаційний характер, його втілення буде продовжуватись місцевою владою. Депутати міста Києва готові звернутися до Верховної Ради і запропонувати повністю заборонити використання в Україні поліетилену для виготовлення упаковки.
Як відомо, в більшості країн світу поліетиленова упаковка визнана не лише шкідливою, але й небезпечною для довкілля. Поліетиленовий пакет розкладається в ґрунті протягом 100 – 300 років, залежно від товщини. У результаті масової утилізації поліетилену гине багато тварин і риб. Тому в же сьогодні в багатьох країнах така упаковка повністю або частково заборонена.
Наступного року буде запроваджена норма використання поліетиленових пакетів. На одну людину в рік буде припадати не більше 90 пакетів для упаковки товарів. При цьому в низці країн вже взагалі відмовились від такої тари. Наприклад, поліетиленові пакети були заборонені в Гонконгу ще у 1992 році. Таке ж рішення було прийнято і в деяких країнах Індокитаю.
Щодо європейських країн, тут були прийняті різноманітні рішення для вирішення проблеми з поліетиленовою тарою. Так в Данії призначається за використання поліетиленових пакетів призначається високий податок, внаслідок чого застосування такої упаковки зменшилось майже на 90 відсотків. У Великобританії вже декілька років застосовуються пакети, які швидко розкладаються в ґрунті та майже не забруднюють навколишнє середовище. Така ж ситуація і в Фінляндії, де звичайну поліетиленову тару замінили паперовими пакетами.
У нашій країні значна кількість великих торгових компаній, не очікуючи на заборону поліетиленової тари, вже перейшла на паперові пакети. Також популярності набуває упаковка, що швидко розкладається і багаторазова тара. Вживаються й інші заходи для обмеження використання поліетилену в торгівлі. Наприклад, в деяких торгових підприємствах, що реалізують овочі та фрукти, розміщені спеціальні знаки, які закликають покупців обмежити використання поліетиленових пакетів, якщо це можливо, або застосовувати багаторазову поліетиленову тару.
Немає позитивних емоцій лише у виробників поліетиленових пакетів, які будуть вимушені перейти на виготовлення іншої продукції. Частина таких підприємств буде змушена припинити роботу. Чим закінчаться такі реформи ми побачимо в майбутньому, але остаточне рішення повинна прийнята Верховна Рада.