В чому полягає робота менеджера з продажу?

Автор | 15.01.2017


що робить менеджер з продажу Менеджер з продажу – це найфантастичніша робота. У чому ж суть роботи менеджера з продажу? Деякі думають, що суть полягає в презентації товару покупцеві. Деякі люди вважають, що робота менеджера з продажу – це робота з постійними клієнтами, яких тобі піднесли на блюдечку. Дехто відповідає на це питання просто – суть роботи менеджера з продажу полягає в тому, щоб продавати товар, хоча це й так зрозуміло та очевидно.

Потрібно застосовувати навички і технології, що дозволять регулярно здійснювати продажі. Просто один продаж – це ще нічого не означає. Одна угода може трапитися і з людиною, яка зняла телефонну трубку і нарвалася на покупця, якому потрібен товар. Суть успішних продажів закладена в системі, нехай і в рамках діяльності одного менеджера.

Основні фактори роботи менеджера з продажу це:

► комунікація з клієнтами;
► знання товару і того як товар задовольнить клієнта;
► система організації часу менеджера.

На роботу менеджера з продажу найбільший попит і саме вона викликає найбільший негатив – можливо це тому, що вона за ступенем непопулярності серед населення стоїть одразу після роботи двірника. Наприклад, близько 90 % населення вважають роботу менеджера з продажу непрестижною. Але при цьому 40 % з усіх розміщених вакансій – це вакансії, що пов’язані з продажами. Ось такий парадокс…

Чому робота менеджера з продажу непрестижна?

Виходить, що навіть більшість з тих, хто працює менеджером з продажу, не люблять свою роботу і не пишаються нею? Відповідь на питання, чому так відбувається, виникає в людини сама по собі і досить несподівано. Вона надзвичайно проста – більшість менеджерів з продажу не вміють продавати і лише деякі продавці дійсно усвідомлюють реальну суть успішного продажу.

Іноді виходить так, що приходячи на роботу менеджером з продажу, недосвідчений працівник здійснює купу помилок, викликає роздратування у клієнтів, а часом доводить їх своєю настирливістю до істерики. Достатньо згадати монотонні «холодні» дзвінки та голос в трубці без емоцій: «Я представник такої-то компанії, наша компанія є світовим лідером і т.п.». Багато хто з вас отримував неодноразово такі дзвінки. Цікаво, як себе почуває менеджер з продажу, промовляючи завчений текст без емоцій і отримуючи сотні посилань на три букви? Хто в таких випадках може сказати, що робота менеджера з продажу є престижною? Проблема в нашій країні у великому попиті на менеджерів, яка тягне за собою нашестя непрофесіоналів: як керівників відділів продажів, тренерів з продажу, так і самих менеджерів з продажу. Однак, найстрашнішим є те, що велика частина кандидатів не розуміють навіть суті роботи менеджера з продажу.

Таким чином, невисока популярність роботи менеджера з продажу пов’язана з тим, що зараз у нашій країні досить мало дійсно хороших фахівців у цій сфері. Саме тому в хорошого менеджера є великий шанс знайти хорошу роботу. Однак погано те, що доводиться працювати в тому ж середовищі, яке створило величезний попит на менеджерів, яким не потрібно володіти знаннями і навичками, щоб хоч щось продавати. Тому, якщо ви самостійно освоїли деякі методи та секрети продажу товарів та послуг, вам може здаватися, що ви на голову вище всіх оточуючих менеджерів. І навіщо в такому випадку ще чогось навчатися? Можливо це й так, але можна бути вовком в зграї лисиць, а можна стати левом серед звірів. А це вже зовсім інша справа.
На початок статті