Виготовлення реклами – ідея для бізнесу

Автор | 20.11.2018


бізнес на виготовленні реклами Реклама з недавнього часу міцно увійшла в наше життя. З нею ми стикаємося всюди – на вулицях, в магазинах, транспорті, місцях відпочинку, по радіо і, звичайно, телебаченню, на якому більшість людей хоче взагалі не бачити ніякої реклами. Серед всіх різновидів зовнішньої реклами найбільш видовищною можна назвати неонову рекламу та інші рекламні пристрої що облаштовані освітленням і спецефектами. Однак такі дорогі пристрої сьогодні доступні далеко не всім. Багатьох підприємців цілком влаштовує більш прості рекламні засоби.

Найпростішою і найдоступнішою за ціною є реклама, що виготовлена з кольорової клейкої плівки, що використовується для виготовлення надписів, малюнків та логотипів. Найбільш часто такі вивіски для своїх торгових підприємств замовляють їх власники. Хоча багато підприємців виготовляють вивіски самостійно, замовляючи вирізку букв плотером. Щоб займатися виготовленням реклами потрібно буде купити не лише комп’ютер і принтер, але ще й плотер. Хоча на початковому етапі можна буде якийсь час обійтися без цього пристрою.

Ріжучий плотер (катер) – це керований комп’ютером пристрій для різання плівок, рулонних і листових матеріалів по заданому попередньо контуру, а також виведення креслень інженерної графіки з використанням спеціальних комп’ютерних програм.

Найдешевші пристрої для нарізки плівки – плотери серії SТIКА. Це невеличкі пристрої, що дуже зручні та прості у використанні, але вони дозволяють працювати з невеликою шириною рулону. За допомогою таких плотерів можна нарізати шрифт із зарубками висотою до 3 мм. Такі плотери можна придбати у спеціалізованих магазинах офісного та промислового обладнання. Скажімо, вартість плотера SХ-8 виробника Roland, який дозволяє використовувати рулони шириною 160 мм, становить близько 560 доларів, а більш дорогі моделі SХ-12 та SХ-15 вже здатні обробляти матеріал шириною 250 і 340 мм при вартості відповідно 800 і 1000 доларів. Щодо професійних плотерів цього виробника (наприклад, серії СФММ-1 рго) їх вартість складе більше 3000 доларів.

Плотери китайського виробництва серії SС-630, SС-631 і НС-901, HС-1201 можна придбати за більш низькою ціною. Наприклад ціна плотера SС-630 (ширина 60 см) складає близько 500 доларів, а пристрій моделі НС-1201 (ширина 120 см) обійдеться всього в 950 доларів. За допомогою такого обладнання можна вирізати з плівок фігури будь-якої складності, включаючи металеві та дзеркальні декоративні елементи із спеціальних типів плівки. Всі плотери досить прості у використанні, а комплектуючі до них коштують недорого, як і витратні матеріали.

Технологія виготовлення вивісок досить проста. Обирається той шрифт, що сподобався, потім готується макет на комп’ютері, після чого букви в дзеркальному відображенні роздруковуються за допомогою принтера на папері. Далі ці букви переводяться через копіювальний папір на зворотну сторону клейкої кольорової плівки, їх вирізають плотером і наклеюють на основу вивіски. Основою зазвичай служить пластик, оргскло або ДВП.

Застосовуючи цю технологію, можна виготовляти комплекти букв. В такому випадку всі букви алфавіту переводяться на плівку, а потім вирізаються плотером. Використовуючи різні шрифти і розміри букв, таких комплектів можна підготувати велику кількість. Продаватися вони повинні не комплектами а штучно, тоді будь-яка людина зможе придбати саме ті букви, які необхідні. Собівартість однієї літери буде становити не більше 40 – 50 копійок, а роздрібна ціна їх продажу може бути навіть 4 – 5 грн. Виготовити таких букв при наявності плотера за один день можна дуже багато.

Виготовлення вивіски за цією технологією не займе багато часу, а собівартість її майже в декілька разів буде нижча від ціни реалізації. На початковому етапі можна обмежитися виготовленням букв і вивісок. Великі магазини, які торгують клейкими плівками, часто передбачають таку послугу, як нарізка цих матеріалів плотером. Тому можна скористатися такою послугою і нарізати необхідну кількість букв та інших фігур. Свій аналогічний пристрій можна буде придбати згодом, коли бізнес достатньо розвинеться.

Існує багато інших технологій виготовлення вивісок із застосуванням різних матеріалів. Згодом, скориставшись різними сучасними технологіями, можна буде відкрити власну майстерню з виготовлення рекламних щитів, вивісок, плакатів.
На початок статті