Як отримати позику безробітному?

Автор | 07.04.2018


кредит для безробітного без довідки Безробітною, як відомо, у нашій країні вважається та людина, яка не має офіційного місця працевлаштування. Тобто, якщо людина не може підтвердити довідкою свої доходи, вона належить до категорії безробітних. І якщо в людини немає постійного доходу, а знайти роботу поки що не вдається, це негативно позначається на добробуті всієї сім’ї. В таких випадках може допомогти позика, яку отримати в багатьох випадках досить складно. Як діяти в такій ситуації? Як отримати позику безробітному, якщо він не може офіційно підтвердити свій дохід? Адже навіть невелика сума дасть змогу тимчасово забезпечити свою сім’ю всім необхідним для нормального життя. Тож як оформити кредит людині що не має роботи?

Фінансові питання такого типу часто доводиться вирішувати сьогодні багатьом громадянам нашої країни, що не мають роботи або тимчасово втратили її у зв’язку певними обставинами. Тут можна порадити декілька дієвих способів і в першу чергу це будуть кредити в банках або мікрофінансових організаціях.

Як отримати тимчасову фінансову допомогу?

Найперше, що потрібно зробити в такій ситуації, це звернутися в центр зайнятості, який завжди може запропонувати той чи інший варіант вирішення фінансового питання. Як відомо, центр зайнятості призначає тимчасові допомоги безробітним, але їх розмір настільки малий, що для нормального життя цих грошей не вистачить. Залишається тільки один варіант – отримати позику. Але як оформити кредит для безробітних, якщо немає довідки про заробітну плату?

Виявляється, такий кредит можуть видати інвестори, якщо їх зацікавити відповідним чином. При цьому ніяких довідок і поручителів не потрібно. Єдиним негативним моментом будуть відсотки, розмір яких буде більшим, ніж при оформленні кредитів у банках. Надійність такої позики, звичайно, порівняно низька. Можна також відвідати ряд банків та спробувати взяти позику без довідки під менший відсоток, але цей варіант буде значно складнішим. Останній і найбільш реальний варіант – звернутися в МФО, яка видає позики для безробітних на більш-менш нормальних умовах під порівняно низькі відсотки.

Як довести свою надійність в банку або МФО?

Наскільки реально отримати кредит в банку без довідки про зарплату? Виявляється при розгляді заявок на кредити банки оцінюють ряд факторів, які вважають не менш приоритетними, як дохід клієнта. Сюди слід віднести:

► наявність у клієнта нерухомості, цінного майна або транспортного засобу;
► наявність свіжих відміток у закордонному паспорті про перетин кордону;
► наявність у клієнта доходів від цінних паперів;
► відсутність відомостей про заборгованість по кредитах в минулому.

Отже, якщо у клієнта є одна, або відразу декілька з перерахованих вище переваг, ймовірність отримати позику для безробітного значно збільшується. Але навіть при відсутності транспортного засобу і цінного майна не варто засмучуватись, бо вихід все-таки можна знайти. Розмір позики, звичайно, буде значно меншим, але взяти її можна при наявності паспорта та ідентифікаційного коду.

Варіанти позик для безробітних

Нерідко в банк приходять люди, які працевлаштовані неофіційно і хочуть оформити кредит без підтвердження доходу. Як це зробити? Якщо працівник не оформлений, як вимагає цього чинне законодавство України, він належить до категорії безробітних. Тобто, навіть при високій заробітній платі в конверті отримати великий кредит в банку навряд чи вдасться. Тим не менш, деякі кредитні організації, враховуючи неофіційний дохід багатьох клієнтів, йдуть на певні поступки. Однак взяти кредит на квартиру або авто при відсутності підтвердження заробітної плати в любому випадку не вийде. Для безробітних існують спеціальні кредитні програми.

Оформлення кредиту без довідки про зарплату за паспортом та ІПН

Такі кредитні програми отримали назву “експрес-кредитів”. Вся процедура займає приблизно годину часу, а в деяких випадках отримати позику в банку по паспорту можна навіть за 20 – 30 хвилин. Що стосується кредиту від МФО, його можна отримати взагалі не виходячи з дому, заповнивши заявку онлайн на сайті організації. І хоча відсотки по таких кредитах будуть досить великі, вони видаються навіть безробітним.

Основна перевага позик від МФО в тому, що вони видаються майже миттєво без складної процедури оформлення. Однак розмір таких кредитів зазвичай не перевищує декількох десятків тисяч гривень. Цих грошей буде достатньо для вирішення дрібних фінансових питань до наступної заробітної плати. Для більш дорогих покупок і значних витрат мікрокредиту від МФО, звичайно, не вистачить.

Як отримати позику великого розміру без офіційного працевлаштування?

Це дуже складно, але цілком реально. В першу чергу взяти великий кредит для безробітного можна при наявності у власності нерухомості, яку потрібно буде оформити в банку як заставу. При такій заставі по кредиту фінансову установу вже не буде цікавити джерело доходу клієнта. Позитивним моментом буде і суттєве зменшення відсотків при наявності цінної застави. Цей спосіб отримати кредит не працюючи офіційно можна вважати взаємовигідним і для банку і для позичальника.

Ось ми і розглянули найбільш поширені способи оформлення позики при неофіційному працевлаштуванні або відсутності роботи. Слід зауважити, що обов’язковими документами для позики, незалежно від всіх інших факторів, завжди будуть паспорт і довідка про ІПН. Що стосується інших умов кредитування безробітних в банках і МФО – вони можуть бути різними в різних установах.
На початок статті