Як почати бізнес у сфері фотопослуг?

Автор | 21.01.2018


як почати фотобізнес Якщо ви плануєте налагодити свій власний бізнес у сфері фотопослуг, вам доведеться незабаром приємно здивуватися, оскільки різноманіття послуг, на яких можна отримати суттєвий дохід, дуже велике. Загалом цей вид малого бізнесу є одним з найприбутковіших. Крім цього, робота у сфері фото- та відеозйомки є дуже цікавою і подобається багатьом людям. Фотобізнес дозволяє не тільки проявити свій талант і творчість, але й отримувати за це значний дохід. Тобто, цікаве заняття одночасно буде й вагомим заробітком. Однак, професійно фіксувати за допомогою фотоапарата прекрасні миті нашого життя є досить непростим завданням, яке потребує відповідних знань і навиків. Але всі, хто опанував це мистецтво, отримують від своєї роботи величезне задоволення і насолоду.

Важливою перевагою бізнесу у сфері фотопослуг є швидкий розвиток сучасних цифрових технологій, які сьогодні стають доступними для широкого кола людей. Розпочати такий бізнес можна навіть з невеличкого приміщення, в якому буде копіювальна техніка з наданням фотопослуг. Зовсім не обов’язково відразу створювати велику фотостудію з відповідним оформленням і дорогим обладнанням. Можна розпочати роботу в цьому секторі послуг, придбавши професійний не дуже дорогий фотоапарат, набір стійок з освітлювачами і штатив. Згодом, коли бізнес налагодиться, можна буде вже купити професійну дорогу дзеркальну фотокамеру та більш високоякісне обладнання для друку фотографій.

Специфіка такого бізнесу в тому, що заробіток в значній степені буде залежати від затраченого часу, який витрачається на фотопослуги, а також від удосконалення власної майстерності. Фотобізнес відкриває для діяльності дуже широкі можливості, які також включають встановлення гнучких цін на всі види послуг. Для початку, щоб зацікавити замовників, потрібно обов’язково створити спеціальний стенд або альбом, який буде містити якісні кольорові та чорно-білі світлини. Крім цього, до зображень бажано додати власне оформлення, яке створюється за допомогою спеціального програмного забезпечення.

Важливе значення для приросту клієнтської бази має реклама. При цьому важлива не тільки реклама власних робіт, але й себе як фотографа. Для цього потрібно організовувати спеціальні рекламні кампанії, які слід проводити у дитячих закладах, весільних салонах, на корпоративах. Таким чином можна створити базу постійних клієнтів, що буде використовуватись в майбутньому.

Тепер поговоримо про оплату роботи в фотобізнесі. Тут може бути два основних способи оплати замовлень. Ціна може бути встановлена за кожен вид фото. Відповідно вона буде залежати від розміру та додаткового оформлення. Можливий також погодинний спосіб оплати замовлень. Тобто, мова йде про фактично затрачений фотографом час на виконання замовлення. Зрозуміло, що час друку світлин також буде оплачуватися.

Найвищий прибуток забезпечують фотопослуги в святкові дні та в певні сезони. Тут слід зазначити, що сезонів для фотографа існує досить багато. Взяти хоча б період святкування нового року та Різдва – в ньому можна виділити відразу пару сезонів. Більш високий заробіток завжди виходить в літній період, під час туристичного сезону. Крім цього можна заробляти на випускних, весіллях та інших заходах. Попит на фотопослуги зростає і в окремі святкові дні, такі як 8 березня та ін. Іншими словами, при правильно налагодженому бізнесі фотограф буде мати замовлення протягом всього року. До замовлень також належать різного роду сімейні фотосесії, яких в наші дні досить багато. При цьому найбільший прибуток забезпечують зазвичай світлини формату 10 х 15 та більшого розміру.

Але для того, щоб розпочати власний фотобізнес, потрібно спочатку отримати певні знання і навики роботи. В процесі подальшої роботи з клієнтами здобуті навики будуть укріплятись, а досвід розширюватися. Зупинятися в розвитку не можна, адже в творчому процесі не може бути кроків назад. Найбільшу цінність в роботі фотографа має клієнтська база, але вона напрацьовується протягом років.
На початок статті