Як правильно звільнитися з роботи?

Автор | 11.10.2017


процес звільнення працівника з роботи Практично всі люди у різні періоди свого життя неодноразово стикаються з різноманітними питаннями, що стосуються звільнення з роботи. При цьому не суттєво, чи це було рішення роботодавця, чи працівника – в любому випадку необхідно знати, як правильно звільнитися з роботи, щоб ця процедура була в рамках закону і потім не виникало непорозумінь між працедавцем і працівником. Саме поняття звільнення з роботи викликає в людей різні відчуття. В одних воно пов’язане з негативними емоціями, а в інших – з відкриттям нових можливостей. Іншими словами, звільнятися з підприємства треба правильно, щоб це не нашкодило кар’єрі та відносинам з колегами по роботі.

Як сказав відомий винахідник і підприємець Стів Джобс, «Можна звільнити з роботи працівника, а потім йому зателефонувати, щоб поговорити про новий проект або поновлення на роботі. При цьому минуле не повинно хвилювати, більш важливим є сьогоднішній день». При звільненні з роботи необхідно зберегти нормальні відносини не тільки з колегами по роботі, але й з керівництвом компанії. Справа в тому, що людина не може знати, звідкіля їй прийде запрошення на роботу в майбутньому. Крім цього, поступово набирає обертів так званий нетворкінг, завдяки якому особисті контакти можуть відіграти значну роль при наступному працевлаштуванні.

Якщо обставини склалися так, що потрібно в любому випадку звільнитися з роботи, необхідно пройти цей невеликий період свого життя максимально правильно та достойно. При цьому важливо гідно піти з компанії, щоб у колег та керівництва не виникало ніяких зайвих запитань. Тому треба встигнути все зробити, включаючи розпочату роботу, що залишилася. І так, щоб достойно звільнитися з роботи, потрібно:

► довести до закінчення розпочаті проекти;
► вирішити всі поточні робочі питання;
► завчасно повідомити всім своїм співробітникам про заплановане звільнення;
► передати всі справи і пояснити процес роботи наступнику;
► обговорити з керівником свого структурного підрозділу деталі, що стосуються робочих обов’язків з окремим акцентом на найбільш серйозних питаннях.

Завдяки таким крокам підрозділ, в якому працювала людина, зможе успішно продовжити свою роботу в майбутньому, а новий працівник швидко адаптується і ввійде в курс справ на новому робочому місці. Справа в тому, що будь-яке підприємство представляє собою окрему систему, в якій діють певні правила і закони. Безболісно покинути організацію можна лише у випадку, коли була зайнята націлена на певний результат активна позиція. І особливо слід уникати роздратування, яке часто виникає при звільненні з роботи. Потрібно підходити до ситуації об’єктивно.

А тепер розглянемо ще декілька порад, які допоможуть правильно звільнитися з роботи. Бажано поспілкуватися зі своїми співробітниками в неофіційній обстановці. Це допоможе залишити після себе позитивні враження та емоції. Під час проходження співбесіди на новому підприємстві завжди запитують про причини звільнення з попереднього місця роботи. Крім цього, новий роботодавець може зателефонувати на попереднє місце працевлаштування і перевірити рекомендації. Тому дуже важливо зберегти позитивні зв’язки бувшими працівниками і керівництвом. Також варто проаналізувати свій досвід роботи в компанії, щоб не повторювати старі помилки на новому підприємстві. І обов’язково потрібно ретельно заповнити своє резюме, внісши корективи на основі досвіду, набутого в минулому.
На початок статті