Як відкрити меблевий магазин?

Автор | 15.01.2019


власний магазин меблів
За даними аналітиків меблевий ринок України далекий від перенасичення, а тому недорогий магазин для середнього класу покупців завжди залишається актуальним у всіх регіонах країни. Шафи-купе, столи для кабінетів та офісів, крісла та ліжка користуються попитом майже скрізь. Меблевий магазин може бути дуже прибутковий, але необхідно грамотно спланувати і почати бізнес.

Спеціалізація магазину

Ще на етапі планування бізнесу і його реєстрації необхідно обміркувати формат магазину. Це може бути:

▼ універсам, де продається все – від меблів для передпокою до сповивальних столиків;
▼ вузькоспрямований магазин (офісні меблі, меблі для спальні, кухні, вітальні і так далі);
▼ магазин ексклюзивних меблевих колекцій (роботи світових дизайнерів, ручна робота, меблі з рідкісних матеріалів).

На цьому ж етапі дуже важливо визначитися з ціновою політикою. Проаналізуйте здатність покупця і визначте, чи буде вигідно в провінційному місті відкривати, скажімо, лавку антикварних меблів. Враховуйте асортимент конкурентів.

Пошук приміщення для оренди

Тут слід виходити з рівня престижу району та купівельної спроможності населення. Якщо ви вирішили працювати з меблями класу «люкс», шукайте для оренди приміщення в елітному районі міста, в центрі. Якщо це «економ» для середнього класу, то вибирайте місця з великим потоком людей. Це може бути навіть спальний район. Головне, щоб навколо вашого магазину було ще декілька торгових точок, супермаркетів, може бути станція метро. Потрібно також враховувати, що місце для складу має бути таким же, як і для торгового залу.

Рекомендують в залі не просто виставляти товар, що продається, але й складати імпровізовані вітальні та кухонні зали.

Пошук постачальника меблів

Ретельно вибирайте постачальника. Бажано, щоб це була не нова компанія, яка щойно відкрилася, а з досвідом роботи і хорошими відгуками покупців. Продукція цієї фірми повинна часто зустрічатися на ринку. Економ-меблі краще замовляти в українських виробників та в країнах ближнього зарубіжжя (Чехія, Польща). Елітні меблі краще замовляти у Франції, Італії, Німеччині.

Фінансування бізнесу

Відкриття меблевого бізнесу вимагає значних вкладень. Підрахуйте, скільки коштує реєстрація підприємства, оренда приміщення, косметичний ремонт, закупівля товару, маркетинг, реклама, податки, зарплата. При виборі програми кредитування для підприємців потрібно врахувати, що меблевий бізнес окупається досить довго ( від 2 до 5 років).

Можливі перешкоди

Складність на перших етапах розвитку бізнесу буде з рекламою. Важливо грамотно підійти до розробки плакатів та буклетів, вибору радіореклами та відеореклами, а також реклами в Інтернеті.

Дуже важливу роль відіграє сервіс та асортимент товарів. Чим більше додаткових послуг запропонує ваш магазин (безкоштовний замір, складання і встановлення, доставка) – тим більше буде задоволених клієнтів, що в кінцевому результаті позитивно вплине на розвиток бізнесу.
На початок статті