Як знайти роботу менеджера з продажу?

Автор | 14.01.2017


Пошук роботи менеджера з продажу Ви вирішили шукати роботу менеджера з продажу? Ви впевнені, що ця робота саме для вас? Пам’ятайте, що менеджер з продажу – це не просто робота, а покликання. Тільки людина, що володіє природною схильністю до продажу, може розвинути свої навички до автоматизму і досягти успіху на цій посаді.

Для визначення своєї здатності до продажу товарів та послуг слід пройти спеціальний тест, який допоможе встановити придатність людини для цієї цікавої професії.

Отже ви пройшли тест і тепер знаєте, що у вас є прихований талант продавця. Справа за малим – знайти роботу, на якій ви зможете себе максимально реалізувати, виростити свій талант до його повного розкриття. Тож якою має бути робота менеджера з продажу?

Цікавий та близький вам товар або послуга

Багато хто говорить, що добрий продавець може продавати все, що завгодно і кому завгодно. З цим можна не погодитися. Безумовно, в різних компаніях використовуються практично одні й ті ж навички продажів, але знання про товар, ставлення до цього товару і, відповідно, вміння подати інформацію про товар буде абсолютно різним.

Наприклад, якщо ви не є футбольним уболівальником і вам пропонують роботу менеджером з продажу футболістів. Для цього вам необхідно знати практично про кожного футболіста хоча б необхідний мінімум інформації. Зазначимо, що існують сотні провідних клубів, які мають по 20 – 30 гравців. Загалом виходить декілька тисяч футболістів. Спробуйте їх усіх запам’ятати, якщо вони вам не цікаві. А тепер уявіть, що ви живете футболом, пам’ятаєте майже всіх футболістів, знаєте багато подробиць про їх можливості та можете про кожного розповісти багато цікавого. Які шанси на успіх будуть в першому і другому випадку в менеджера за умови однакового таланту до продажів? Тому рекомендується шукати роботу менеджера з продажу саме того товару, який вам цікавий або може бути цікавий. Вам подобаються авто? Тоді потрібно йти в автосалон. До вподоби створювати рекламу? Слід спробувати себе в цьому секторі. Ви можете годинами сидіти і отримувати задоволення від написання програм? Можливо, спробуєте продавати IT-продукти.

Звичайно, не завжди можна знайти роботу, яка підходить ідеально, але шукати суміжні галузі буде найкращий варіант. Це забезпечить вам величезну перевагу перед людьми, що байдужі до відповідного товару. Іншими словами, слід вибирати той товар, за який вам не доведеться соромитися перед клієнтами та обманювати їх.

Рівень організації та атмосфера в компанії

Це ще один дуже важливий фактор. Все-таки, на роботі люди проводять близько половини свого життя. При цьому в офісі менеджер з продажу зазвичай проводить як мінімум третину свого часу, незалежно від місця та специфіки роботи. Потрібно оформляти договори, готувати відвантаження, узгоджувати поставки або комплектацію товару. Якщо в компанії вам доводиться постійно напружуватися, боротися з поганою організацією роботи, ви можете всі свої сили витратити на боротьбу з вітряними млинами. Зрозуміло, що ідеальних компаній не існує, але свою думку про компанію можна сформувати ще на співбесіді.

Спробуйте порозмовляти з секретарем на ресепшені, адже він є дзеркалом компанії. Якщо розмову він веде легко і невимушено, значить, швидше за все, в компанії панує дружня атмосфера. Якщо буде відчуватися напруження, значить, є сенс придивитися уважніше. Можна також запитати про те, як в компанії проводять свята, як вітають працівників з днем народження (або взагалі ніяк). На співбесіді слід розпитати про бізнес-процеси: що буде потрібно зробити для замовлення товару, що необхідно для його відвантаження і т.п. За чіткістю відповідей керівника ви зрозумієте, чи регламентовані в компанії ці та інші процеси.

Положення компанії серед конкурентів

Під час співбесіди на посаду менеджера з продажу потрібно задати питання про прямих конкурентів. Потім слід проаналізувати відгуки про товари цієї компанії в інтернеті, порівняти сам товар потенційного роботодавця і товар конкурентів. Справа в тому, що клієнти будуть це робити кожен раз. Тому немає сенсу влаштовуватися на роботу в компанію, що продає застарілі та нецікаві для клієнтів товари або послуги, або в неконкурентну компанію з незрозумілим позиціюванням. Однак влаштовуватись на роботу в компанію, що є лідером на ринку, теж досить ризиковано. Зазвичай продавати в таких компаніях простіше, ніж в інших. Наприклад, менеджер компанії Майкрософт може без будь-яких проблем потрапити на прийом до будь-якого начальника. Розпочавши кар’єру в такій компанії, ви можете звикнути до того, що клієнти заглядають вам в рот. Потім буде складно перебудувати своє ставлення до продажу, якщо ви опинитеся в іншій компанії.

Кількість непрофільних функцій менеджера з продажу

Багато компаній перетворюють менеджера з продажу в універсального працівника, який оформляє документи, погоджує договори, або навіть вантажить товар. В таких випадках на роботу з клієнтами залишається зовсім мало часу. Ви не зможеш удосконалювати свої навички продавця і стати банальним менеджером з обслуговування процесів. Це не є найкращий шлях для лідера з продажів. Після двох-трьох років роботи в такій компанії вам буде складно перейти на більш професійну та динамічну роботу.

Потрібно оцінити керівника компанії

Як не дивно, це останній і найменш важливий фактор. Дійсно хороших керівників, які розвивають своїх підлеглих, просувають їх і створюють їм умови для праці, практично немає в природі. Складно пояснити цей феномен. Начебто всі розуміють, що персонал – це головне, але як тільки людина доростає до певного рівня, у неї змінюються пріоритети, і з цим складно щось вдіяти. Єдине, що ви можете зробити, це згадати про цю статтю, коли самі станете керівником. Але тоді, швидше за все, перед вами будуть стояти зовсім інші пріоритети. Так ось, якщо для вас головне знайти ідеального керівника, тоді ваші пошуки можуть тривати дуже довго. Простіше намагатися знайти спільну мову з будь-яким керівником, тим більше, що вплив начальника відділу продажів на керівника може бути досить суттєвим.

Будемо сподіватися, що ви зрозуміли, як шукати роботу менеджера з продажу. Чи ви все ще вважаєте, що потрібно хапатися за будь-яку запропоновану роботу? Необхідно знати собі ціну. Якщо ви чогось варті в продажах, тоді краще підбирати роботу, яка дозволить рости і заробляти. Якщо ж на тестуванні були встановлені ваші посередні здібності до продажу, можливо, краще таки пошукати іншу роботу. Зазначимо, що при виборі роботи є ще один психологічний момент – якщо керівник бачить на співбесіді, що ви ставите питання і теж оцінюєте компанію для себе, ваша цінність в його очах росте.
На початок статті