Заробіток на рекламі в Інтернеті – контекстна і банерна реклама

Автор | 12.09.2017


способи заробітку на рекламі в інтернеті Одним з найкращих та найефективніших способів заробити гроші в Інтернеті – це заробіток на рекламі. Найкращий він не тому, що легкий і не потребує досвіду, а тому, що доступний практично для кожної людини. Однак, для такого заробітку необхідно мати власний блог або сайт. Загалом оптимальним рішенням буде створення блогу, який буде своєрідним щоденником для запису подій, ідей, думок про ці події, їх аналіз та спостереження за ними. Веденням блогу може займатися будь-хто, від звичайного безробітного і до особи, яка перебуває на високій посаді. Іноді доцільно завести так званий корпоративний блог.

Власний блог – це також сайт, який відрізняється від інших сайтів подачею інформацію від першої особи (або представника компанії). Завдяки блогам можна взнати не лише корисну інформацію, але й вирішити певні питання, що описані автором. Загалом блог може бути й розважального характеру, залежно від тематики і способу життя автора. Таким чином автор блогу створює собі в мережі Інтернет певний авторитет і набуває популярності.

Чим блог кращий за сайт?

В першу чергу блог краще вести тому, що можна писати статті на теми, в яких автор найкраще орієнтується. Хоча, навіть якщо виникає питання, на яке немає відповіді, це також може бути хорошою темою для обговорення в блозі. Іншими словами, автор задає тему для вивчення та обговорення, а отримані знання використовує у власному житті.

Крім цього, розгляд певних актуальних тем буде привертати увагу відвідувачів блогу, що позитивно вплине на популярність та відвідуваність, а в кінцевому результаті й на заробіток на рекламі. Поступово блог буде отримувати все більше постійних читачів, яким цікава подана інформація. Які джерела монетизації блогу найкраще використовувати – цю тему ми розглянемо в іншій статті. Однак зазначимо, що першим джерелом доходу завжди є звичайна традиційна реклама. І хоча для створення власного блогу або сайту необхідний певний досвід, все не так складно, як іноді здається на перший погляд. Слід додати, що деякі автори блогів заробляють в домашніх умовах суттєві суми.

Яку рекламу краще ставити на сайті?

Якщо ви вже майте власний сайт або блог, способів заробити гроші на ньому існує значно більше, ніж собі можна це уявити. Які існують способи заробітку на сайті – ми поговоримо іншим разом, але зараз розглянемо найпопулярніші види заробітку на рекламі, що використовуються більшістю блогерів та авторів сайтів.

Контекстна реклама

В мережі Інтернет існує багато видів реклами, серед яких найпопулярнішою вважається контекстна реклама. Найвідоміші сервіси, що пропонують заробіток на контекстній рекламі, це Google AdSense і Yandex Direct. Суть цього виду реклами зводиться до того, що після реєстрації в сервісі користувач заходить у спеціальний розділ, де створює необхідний для свого сайту рекламний блок, код якого потім копіює на сторінку свого сайту. Не будемо тут вникати в усі технічні подробиці, адже необхідні роз’яснення опубліковані в інструкціях вказаних сервісів.

Блоки контекстної реклами завжди можна відрізнити від звичайних зображень, бо в кутку вони містять спеціальну кнопку для закриття, а також кнопку, при наведені на яку з’являється підказка типу «Реклама від Google». Принцип дії блоків контекстної реклами зводиться до того, що відвідувачі сайту, які зацікавилися інформацією, клацають на картинку і потрапляють на сайт рекламодавця, за що від сервісу отримують винагороду в розмірі від одного до декількох десятків центів, залежно від тематики і країни.

Чим більше відвідувачів буде на сайті – тим більший дохід він буде забезпечувати. Іноді в авторів блогів виникає питання про те, яка відвідуваність вважається високою. Важко однозначно дати відповідь, адже важливе значення має цільова аудиторія, яка буде залежати від тематики сайту.

Окремим випадком слід вважати інтернет-магазин, дохід якого буде залежати від проданого товару, а не від клацання по рекламних блоках. Хоча дохід інтернет-магазину також буде залежати від кількості відвідувачів. Тому сказати, чи достатньо буде відвідуваності 1000 на добу для відчутного заробітку на контекстній рекламі, буде досить складно. В середньому україномовні сайти з такою відвідуваністю забезпечують заробіток в межах від 30 до 70 доларів на місяць.

Банерна реклама

Ще один метод заробітку на рекламі це банери. Можна часто побачити на сайтах розділи для розміщення реклами, в яких вказано ціни за розміщення реклами. Їх встановлює особисто блогер або власник сайту. На таких місцях крім банерів також можна розміщувати корисну інформацію, яка буде додатково приваблювати відвідувачів.

Обидва види реклами (контекстна і банери) – це найпростіші способи заробити на власному сайті. Основна перевага такого доходу – його абсолютна пасивність. Тобто, заробіток буде навіть тоді, коли власник сайту не сидить за комп’ютером, а займається іншими справами або просто відпочиває. Іншими словами, блог або сайт буде давати дохід майже цілодобово, адже відвідувачі будуть періодично клацати по рекламних блоках або переглядати банери. Залишається тільки одне питання – як збільшити відвідуваність сайту? Але ми його будемо детально розглядати в іншій статті.

Потрібно відразу зазначити, що заробити швидко в Інтернеті на сайті не вдасться, бо процес його наповнення і просування в пошукових системах є довготривалий. Тому для створення дійсно якісного сайту потрібно буде потратити багато місяців, а іноді навіть років.
На початок статті