Приготування цукрової вати – ідея для бізнесу

Автор | 20.01.2019


бізнес на солодккій ваті чи вигідний Такі ласощі як цукрова вата знайомі майже всім нам з глибокого дитинства. В даний час її можна робити з різними смаками: м’ятним, вишневим, апельсиновим, банановим, яблучним та іншими. При вигляді яскравих різнокольорових кульок не можуть встояти від спокуси купити їх ні діти, ні дорослі. Тому дуже прибутковим вкладенням коштів може стати приготування цукрової вати для продажу в людних місцях, а дохід від такого бізнесу дуже скоро перевершить всі очікування.

Для того, щоб займатися цим бізнесом, необхідно придбати відповідне обладнання (апарат для приготування цукрової вати), сировину, і знайти підходяще для торгівлі місце.

При вдало вибраному торговому місці початкові витрати швидко окупаються і бізнес починає приносити хороші доходи. Найкраще орендувати кілька квадратних метрів у великому торговому центрі або на ринку. Також можна продавати вату в будівлях авто- і залізничних вокзалів, у місцях, де розташовані навчальні заклади, або там, де виділяються місця для розваг дітей (влітку – парки атракціонів, сквери).

Апарат для приготування солодкої вати виглядає як металевий бокс, на який встановлюється спеціальний металевий таз для збору солодкої вати. За бажанням за додаткову плату можна придбати пластиковий ковпак, який охороняє готову продукцію від впливу навколишнього середовища, а також візок для встановлення і перевезення апарату. Такі пристрої сьогодні пропонують багато фірм, які виготовляють обладнання для харчової промисловості. Напруга усіх таких апаратів – 220 вольт. Однак деякі марки апаратів для приготування цукрової вати можна придбати, тільки через попереднє замовлення.

Для приготування солодкої вати потрібні будуть цукор і барвник. Барвник надає цукровій ваті той чи інший відтінок, смак і запах. В основному продавці пропонують більш ніж 12 видів барвника різних популярних фруктових смаків за ціною від 15 доларів. Також знадобляться палички, на яких утримується вата, і пакети для упаковки. Дітям напевно сподобаються конусні трубочки з малюнком «клоун» (2,8 $ за 100 штук). Прості картонні палички обійдуться приблизно в 30 доларів за 1000 штук, пластикові білі палички – по 1,35 долара за 100 штук.

Технологія приготування цукрової вати дуже проста. Цукор насипається в порожнину головки з підігрівом, при включенні апарату плавиться і розпорошується через отвір в головці за рахунок відцентрової сили, яка виникає при обертанні. Цукор, розпорошений через головку, перетворюється в волокна, налипає на паличку, якою продавець водить всередині чаші. Незабаром на паличці утворюється апетитний ком цукрової вати.

Рентабельність цього виду бізнесу дуже висока. З 1 столової ложки цукрового піску (10 г) і дрібки харчового барвника вийде велика порція цукрової вати. Вартість компонентів, необхідних для виробництва однієї порції солодкої вати, становить приблизно 1,2 – 1,7 гривні. При цьому ціна однієї порції вати може сягати 10 – 15 гривень.

То з чого почати? Як налагодити бізнес на цукровій ваті? Спочатку слід знайти у продажу відповідне обладнання, яке на сьогоднішній день виготовляється багатьма відомими фірмами. Якщо справа піде добре, для розширення «зони охоплення» можна придбати фірмовий візок, що обійдеться приблизно у 600 доларів. Його вага менш ніж 28 кг, а розміри – 50 x 50 x 70 см.

Слід також врахувати, що цукрова вата не підлягає реалізації на вулицях через точки роздрібної торгівлі. Єдиний виняток – торгівля на спеціалізованих територіях: в зоопарку і подібних місцях. Крім цього, на торгівлю потрібен спеціальний дозвіл адміністрації.

На початок статті