Як шукати роботу в іншому місті?

Автор | 30.06.2017


як знайти роботу в іншому місті Не суттєво, які саме причин заставили вас змінити своє місце проживання. Можливо ви шукаєте краще життя, а може просто так склалися сімейні обставини. В любому випадку для початку слід в першу чергу подумати про матеріальне забезпечення в новому місті, а точніше про те, де взяти гроші для проживання, адже старе місце роботи буде втрачене і доведеться жити у незвичному новому місці. У більшості випадків люди вирішують питання в міру їх надходження, тому й шукають роботу тільки після того, як закінчили розкладати свої речі після переїзду на полицях. Однак, як кажуть, краще все-таки «підстелити солому» заздалегідь, ще до переїзду у нове місто. Адже значно краще буде, якщо на вас буде вже чекати нове робоче місце.

Шукати роботу в рідному місті куди простіше. Можна розпитати про роботу знайомих, почитати оголошення в місцевих газетах, відправили чи віднесли особисто резюме, а потім чекати на співбесіду. З пошуком робочого місця в іншому населеному пункті справи йдуть трохи складніше, але навіть відстань не здатна перешкодити людині знайти свій ідеальний офіс з найкращими колегами і досконалим начальником.

Як діяти при пошуку роботи в іншому місті?

Пошук роботи в іншому місті можна розділити на декілька основних етапів, які загалом схожі зі звичними всім нам оголошеннями про подачу резюме та проходження співбесіди, хоча з рядом застережень. А тепер конкретно розглянемо послідовність дій для пошуку роботи в іншому місті.

1. Слід вивчити ринок праці того міста, в якому планується працевлаштування. Звичайно, можна відправити резюме за адресою першого кращого більш-менш придатного оголошення, але краще буде вияснити, які компанії по-справжньому зарекомендували себе, а які – знаходяться на сумнівному рахунку.

2. Потрібно уважно переглянути оголошення. Швидше за все увагу привернуть до себе великі інтернет-ресурси з тисячами вакансій, хоча не зайвим буде відвідати також міські сайти, на яких, як правило, також є рубрика «робота». До речі, не лишнім буде також вступити у спеціальні групи соціальних мереж, адже там теж можна знайти що-небудь цікаве.

3. Підключити знайомих. Якщо в тому місті, в якому планується пошук роботи, вже є знайомі люди, до яких можна звернутися за допомогою щодо працевлаштування, таку можливість ігнорувати буде просто нерозумно. Достатньо тільки сказати людині, що ви будете дуже їй вдячні, якщо вона повідомить про будь-яку нову вакансію, що з’явилася останнім часом.

4. Відправити резюме. Коли підходящі вакансії знайдені, приходить час відправити резюме потенційним роботодавцям. При цьому обов’язково потрібно в ньому вказати, що ви готові до переїзду в дане місто. Деякі компанії надають іногороднім працівникам житло. Тому в резюме бажано також відмітити необхідність у забезпеченні житлом.

5. Пройти онлайн-співбесіду. Якщо роботодавець відгукнувся на надіслане резюме і пропонує зустрітися особисто, слід уточнити, чи можливо провести першу співбесіду через Skype. Для багатьох рекрутерів такий спосіб інтерв’ювання претендентів не є новий. При цьому потрібно бути готовим до того, що роботодавець запитає про терміни можливого переїзду. На питання потрібно відповідати не замислюючись. Потенційний роботодавець не повинен чути фрази типу «ну, я не знаю, якщо вийде». Невизначеність у відповідях на співбесіді лише насторожить його, і тоді ймовірність отримати роботу, швидше за все, значно зменшиться. До речі, не зайвим буде вказати і причини переїзду, звичайно, якщо вони не дуже особисті.

6. Розвідка боєм. Якщо співбесіди за допомогою веб-камери для роботодавця буде недостатньо, тоді краще взяти на теперішньому місці працевлаштування коротку відпустку і вирушити у «розвідку», а саме, особисто зустрітись з представником компанії, оглянути офіс, поспілкуватися з його працівниками. Можливо, на моніторі комп’ютера картинка офісу була значно кращою, ніж є насправді.

Чого не потрібно боятися?

1. Невизначеності. Безумовно, під час пошуку роботи людину лякає все нове, але мине максимум півроку, і нове стане до болю знайомим та звичним. Тому не потрібно себе накручувати заздалегідь, головне – наполегливість і бажання рухатися вперед. Тільки в такому випадку пошук роботи в іншому місті буде успішним.

2. Зниження в посаді. Цілком ймовірно, що в іншому місті доведеться почати трудову діяльність з нижчої посади, ніж ви займали раніше. Не хвилюйтесь про те, що це «зниження» підриває вашу самооцінку, особливо якщо ви переїхали в мегаполіс. Потрібно заздалегідь налаштувати себе на те, що все доведеться починати заново і це не привід для занепокоєння.

3. Нового колективу. У перші тижні людині завжди здається, що вона перебуваєте «не в своїй тарілці». Таке враження викликає інше місто, інші люди. Також може здаватися, що нові співробітники налаштовані по відношенню до вас особливо вороже, адже ви чужак в їхньому середовищі. Однак це лише уява і не більше, адже ви не прилетіли з іншої планети, спілкуєтесь тією ж мовою і маєте на меті разом досягати спільних корпоративних цілей. Тому потрібно розслабитись і зрозуміти, що на даний момент ви не є ворогом, а всього лише новим співробітником.

При пошуку роботи в іншому місті постарайтеся не міняти звичну сферу діяльності, щоб не погіршити стресовий стан, в якому ви обов’язково будете перебувати на перших порах. Нове місце, нові люди – всього цього вже достатньо, щоб відчути себе незатишно. Тому не слід не мучити себе думками про те, що на новій роботі доведеться займатися зовсім незвичними справами. Іншими словами, потрібно хоча б що-небудь залишити «як раніше».
На початок статті